BRNĚNSKÁ SPORTOVIŠTĚ

Masarykův okruh

-20 % Sleva na vstup s BRNOPAS Sleva 20% s BRNOPAS

Chci získat slevu

Předchozí Následující
  • Špičková závodní motoristická trať

  • Předcházela jí přírodní trať

  • Areál láká i na pravidelné akce pro veřejnost

Závodní okruh pro automobilové i motocyklové závody.
Tradice Masarykova okruhu sahá až do roku 1930, kdy byla vybudována přírodní trať vedená po silnicích na okraji rozrůstajícího se Brna. Současný Masarykův okruh vznikl v letech 1985–1987 a je špičkovou závodní tratí splňující nejpřísnější kritéria pro pořádání prestižních světových motoristických závodů.

Každoročně se zde koná několik závodů automobilů i motocyklů, do roku 2020 se zde konal závod Grand Prix České republiky, který byl zařazen do seriálu mistrovství světa silničních motocyklů, neboli MotoGP.

Masarykův okruh však hostí i nemotoristické události. Konal se zde například závod na kolečkových běžkách a koloběžkách, běžecký maratón spojený se závodem vozíčkářů na stejné trati, proběhla se tady i psí spřežení. Na okruhu se pravidelně koná také seriál cyklistických závodů Velká cena Kola Svorada a i když je určen hlavně amatérům, jako součást tréninku si ho oblíbili i mnozí profesionálové.

Dodnes Masarykův okruh nabízí také nevšední zážitky pro širokou veřejnost. Probíhají zde akce jako Masaryk Run, Jarní cena Brna, Histo Cup, Ferrari plus i Masaryk Racing Days.

Virtuální prohlídka

Adresa a kontakt

Masarykův okruh 201
66481 Ostrovačice

Fotogalerie

Dejte o Masarykově okruhu vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku