Poznejte Brno 2,6 km (45 min bez návštěvy objektů)

BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Pojďte s námi prozkoumat historii brněnského podzemí. Je tak temné, že si na něj budete muset řádně posvítit.

Labyrint pod Zelným trhem tvoří síť barokních sklepů, které sloužily k uchovávání potravin, jako zázemí trhoveckého života a úkryt v době válek.

Fascinuje vás historie? Právě pro vás je určena návštěva Mincmistrovského sklepa. Expozice připomíná zapomenuté řemeslo ražby mincí i historický vývoj dnešního Dominikánského náměstí a města Brna.

Bojíte se rádi? Pak byste neměli vynechat Kostnici u sv. Jakuba. Společně s dalšími archeologickými nálezy je toto pietní místo, kde je uloženo přes 50 tisíc ostatků, dokladem způsobu pohřbívání v minulosti.

Protiatomový kryt 10-Z, jenž se nachází hluboko ve skále pod Špilberkem, měl pojmout až 500 lidí, ale naštěstí nemusel být nikdy použit. Významná technická památka má vlastní zásobník vody, generátor elektřiny a telefonní ústřednu. U vstupu dostanete mapu a na vlastní pěst se můžete vydat na průzkum spletitých tunelů.

A konečně jsou tu nově otevřené vodojemy na Žlutém kopci (které získaly první místo v anketě Turistické novinky 2020 na portálu kudyznudy.cz) a Lapidárium na Špilberku!

Více informací o brněnském podzemí včetně historie si můžete přečíst na novém webu!

Dejte o Brněnském podzemí vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem