Poznejte Brno

POZNEJTE BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Pojďte s námi prozkoumat historii brněnského podzemí. Je tak temné, že si na něj v pěti prohlídkových okruzích budete muset řádně posvítit.

Labyrint pod Zelným trhem tvoří síť barokních sklepů, které sloužily k uchovávání potravin, jako zázemí trhoveckého života a úkryt v době válek.

Fascinuje vás historie? Právě pro vás je určena návštěva Mincmistrovského sklepa. Expozice připomíná zapomenuté řemeslo ražby mincí i historický vývoj dnešního Dominikánského náměstí a města Brna.

Bojíte se rádi? Pak byste neměli vynechat Kostnici u sv. Jakuba. Společně s dalšími archeologickými nálezy je toto pietní místo, kde je uloženo přes 50 tisíc ostatků, dokladem způsobu pohřbívání v minulosti.

Protiatomový kryt 10-Z, jenž se nachází hluboko ve skále pod Špilberkem, měl pojmout až 500 lidí, ale naštěstí nemusel být nikdy použit. Významná technická památka má vlastní zásobník vody, generátor elektřiny a telefonní ústřednu. U vstupu dostanete mapu a na vlastní pěst se můžete vydat na průzkum spletitých tunelů.

Nejen pro milovníky technických zajímavostí jsou pak připraveny exkurze do kolektorů, které je provedou částí inženýrských sítí vedoucích pod centrem města.

Více informací

Dejte o Brněnském podzemí vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem