AutenTICké prohlídky 2023: podzim v Brně

podzim 2023

Babí léto i podzim stále přejí procházkám na čerstvém vzduchu. Příroda ve městě se zabarví do všech odstínů oranžové a taky už se pomalu blíží dušičky. AutenTICké prohlídky města s průvodci se i proto budou dotýkat tématu spojení města a přírody. Projdeme se po břehu Staré Ponávky s botanickým výkladem nebo strávíme s celou rodinou odpoledne mezi stromy. Naopak vzpomínce na zesnulé se budeme věnovat na procházkách po Ústředním hřbitově nebo Hřbitově v Židenicích, chybět nebude ale ani kapka černého humoru na vycházce Smrt a rozklad v Brně.  

K připomínce Dušiček směřoval při tvorbě fotografie, již tradičně doprovázející cyklus AutenTICkých prohlídek, také brněnský fotograf Roman Franc. „Dušičky jsou pro mě symbolem podzimu. Jako děcko jsem si představoval bytosti v bílém, které chodí po hřbitově a starají se o místa posledního odpočinku. Tak jsem to propojil a oslovil dobrovolníky, kteří ve svém volném čase čistí zapomenuté náhrobky na Ústředním hřbitově. Jsou naaranžovaní jako ty dušičky, kouzelné bytosti či strašidla, kolem náhrobku. Poslední část fotky, bez které by to ale nebylo ono, byla hrou náhody – pán, který šel zrovna ze smutečního obřadu, a já jej přemluvil, ať se s námi vyfotí. Poznáte ho? Fotografie je připomínkou naší brněnsko-německé historie, ale i poděkováním dobrovolníkům všech podobných úžasných projektů,” říká o fotografii její autor Roman Franc. 

V tématech nebudou chybět ani běžecké trasy, takže pokud jste ještě nezačali běhat, teď máte ten nejlepší důvod! Svátek 28. října si připomeneme hned dvěma procházkami s tématikou První republiky. Podzimní cyklus uzavřeme 16. listopadu trasou připomínající události Sametové revoluce v Brně. Vyrazte na podzimní toulky městem s průvodci TIC BRNO! 

AutenTICké prohlídky 2023: podzim v Brně

Termíny prohlídek

Zjistit více

Přehrát video

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko