1. leden–31. prosinec 2023

AutenTICké prohlídky pro rok 2023 připravujeme!

 

Kolikrát znáš Brno, tolikrát jsi Brňanem! Je tady podzim a s ním další série tematických prohlídek konaných pod taktovkou TIC BRNO.

Prohlídky města s profesionálními průvodci, ať s těmi z Asociace průvodců ČR nebo s odborníky na dané téma, nabízející široké množství témat (architektura, tradice, pověsti, gastronomie, pro děti, kultura, …) dětem, žákům, studentům, dospělým i seniorům na jaře, v létě, na podzim i v období adventu.

Celoroční nabídka vhodná především pro individuální turistiku představuje ve čtyřech ročních cyklech témata, která se průběžně přizpůsobují nejen ročnímu období, ale i poptávce a aktuálním společenským tématům.

Filozofie autenticity prohlídek se prolíná s filozofií fotografií Romana France. Pro fotografie k propagaci prohlídek využil autentická místa města a oživil je lidmi, kteří v Brně žijí a tvoří jeho každodenní součást.

Podzimní cyklus autentických prohlídek patří k oblíbeným, protože ustávají letní vedra a babí léto je k procházkám jako stvořené. Užijte si jej s průvodci a s tématy, která pro vás připravil TIC BRNO. Je z čeho vybírat! Pro ty, kterým je běžná chůze pomalá, jsou opět připraveny running tours a na podzim hned tři témata: Vilky, parky, kopečky, Přes vilu Tugendhat k Cejlu a BVV. Komentované prohlídky se konají od září do listopadu, ve všední dny i o víkendech, můžete na nich jen tak nasávat atmosféru a informace, nebo oslavit významné dny. Fotografie, která celý cyklus doprovází, pochází z dílny fotografa Romana France. Spojil v ní přání „poslední zbrojováka“ být vyfocen s logem Zbrojovky a svou ideu udělat tuto fotku přímo ve výšce 35 metrů na ikonické kostce.

Roman Franc

autor fotografie

Přehrát video

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko