jaro 2024

Předprodej bude spuštěn ve středu 20. března 2024.

Komentované jarní prohlídky TIC BRNO jsou plné čerstvého jarního vzduchu, když to klapne, tak i sluníčka, ale hlavně zajímavých informací na téma, které si vyberete. A jsou autenTICké, což znamená, plné skutečných témat. Jarní blok 2024 nabízí neuvěřitelných 60 termínů, a kromě oblíbených námětů i řadu novinek. Třeba cykloprohlídky pro ty, co uvítají vyšší náročnost, anebo naopak přednášky místo prohlídek pro ty, co ocení pohybu méně.

Vizuálně prohlídky doprovází již tradičně autorská fotografie Romana France, který na ní tentokrát zachytil Šimona, brněnskou postavu, která již mnoho let lidem v Brně skládá básně i písně na přání a rozdává tím lidem radost. “Šimon o sobě s humorem říká, že je napůl člověk a napůl kocour, kterého si prý někdy lidé pletou s liškou. A také že jej v mládí odchovala lední medvědice, proto necítí chlad ani v mínus deseti. Šimon si tím vším s námi hraje a ukazuje, že se bereme často příliš vážně,” říká o jediném básníkovi v Brně, který se opravdu živí básněmi, fotograf Roman Franc. Fotografii nazval Báseň na počkání.

Šimon o sobě s humorem říká, že je napůl člověk a napůl kocour, kterého si prý někdy lidé pletou s liškou. A také že jej v mládí odchovala lední medvědice, proto necítí chlad ani v mínus deseti. Šimon si tím vším s námi hraje a ukazuje, že se bereme často příliš vážně.  

Jako básník se vyjadřuje v metaforách. Na hlavě míval tykadla i liščí ouška a vzadu na kalhotách nosil přidělaný ocas. 

V džungli města básníkem. 

Přílišná vážnost nás prý totiž umrtvuje a můžeme pak být podobní vycpaným liškám – naším očekáváním, které chceme naplňovat.  

Svými básněmi nám pomáhá uvolnit se. Představit si sebe jinak. Oživit naše stereotypy, které nás činí necitlivými.   

Šimon je brněnská postava, která již mnoho let lidem v Brně skládá básně i písně na přání a rozdává tím lidem radost. Ti mu za to platí různě – penězi, dvaceti dřepy anebo pro něj udělají cokoli jiného.  V ruce tabulku s nápisem Báseň na počkání nebo Bezlepková báseň.  

Jediný básník v Brně, co se opravdu živí básněmi.  

Chceš taky básničku? 

AutenTICké prohlídky

Termíny prohlídek

Zjistit více

Přehrát video

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko