AutenTICké prohlídky 2023: zima v Brně

zima 2023

Možná si říkáte: V zimě na procházku? A my říkáme: Proč ne! Brno je přeci zajímavé ve všech ročních obdobích, takže stačí teplé oblečení a boty a hurá za poznáváním jeho krás s profesionálními průvodci TIC BRNO. Zimní cyklus prohlídek je nebývale pestrý, nechybí spirituální a vánoční témata a vyrazit můžete i mezi svátky spálit vánoční kalorie. Kam? Do Masarykovy čtvrti a klášterů, za betlémy, a dokonce s hudebním doprovodem za nejnovějšími i největšími varhanami. A taky za Napoleonem a vánočními příběhy domů…

Spirituální téma má i fotografie Romane France, která již tradičně cyklus AutenTICkých prohlídek doprovází. Oslovil na ni dva své přátele kapucíny, bratry Pacifika a Šimona, kteří slaví 60 let, a fotku doplnil „sněhem“ vyrobeným hasiči z Lidické, kteří letos slaví 160. A protože sny se plní o Vánocích, splnil si fotograf jeden svůj dětský: vystříkal hasičák na Kapucínském náměstí.

Víte, že prvními hasiči v Paříži byli kapucíni? Vždy šli do věcí, do kterých se jiným nechtělo, takže zkrátili hábity a hasili. Brněnští kapucíni jsou kamarády fotografa Romana France už dlouho, a tak když přemýšlel o fotografii k zimním autenTICkým prohlídkám, které jsou plné spirituálních témat, byly jeho jasnou volbou. Téma hasičů mu navíc umožnilo splnit dětský sen – někde jen tak nezbedně stříkat hasičáky… „Bratři Pacifik, ten velký, mluví dvanácti jazyky, a Šimon, který je v klášteře nový, slaví v těchto dnech 60 let; proto jsem se taky rozhodl je oba do fotky zapojit. Spolu s hasiči z centrály na Lidické, ti zase slaví 160 let svého založení, kteří mi pomohli udělat sníh,“ dodává k fotografii její autor.

AutenTICké prohlídky 2023: zima v Brně

Termíny prohlídek

Zjistit více

Přehrát video

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko