Poznejte Brno 5,5 km (2 hodiny (bez návštěvy Lesné))

POZNEJTE BRNĚNSKÉ KOSTELY

V Brně, stejně jako v ostatních českých městech, má velké množství památek za společného jmenovatele křesťanskou víru. Najdete tu ale také třeba synagogu.

Katedrála, bazilika, kostely, kaple, modlitebny – ve městě je sakrálních památek spousta. Některé mají značnou historickou hodnotu, jiné zase vynikají svým architektonickým pojetím. Vydejte se za těmi nejzajímavějšími z nich.

Nejvíce chrámů v Brně spravuje římskokatolická církev. Patří k nim např. katedrála na Petrově, jedna z nejvýraznějších dominant města, obdivovat můžete i kostely zasvěcené sv. Jakubovi, sv. Michalovi nebo sv. Tomáši. Na Starém Brně zase můžete navštívit baziliku Nanebevzetí Panny Marie, kterou založila již ve 14. století královna Eliška Rejčka.

Pravoslavný chrám sv. Václava na Špilberku zaujme už zdálky pozlacenou kopulí. Své místo mají v Brně i evangelické kostely. Prohlédněte si třeba tzv. Červený kostel nebo funkcionalistický Husův sbor. Za návštěvu stojí i Agudas achim, jediná dochovaná synagoga z původních čtyř.

V Brně najdete i první funkční mešitu v Česku. Od roku 1998 stojí ve Vídeňské ulici. Její výstavbu provázel nesouhlas některých obyvatel města, napětí ovšem časem povolilo a předsudky částečně vymizely.

Přijeďte do Brna od 15. 6. do 15. 9. a poznejte krásu chrámů a modliteben s průvodci při prohlídkách zdarma! Více na www.ticbrno.cz/brnoajehochramy
A pokud přijíždíte s dětmi, nezapomeňte si stáhnout nebo na infocentru TIC BRNO vyzvednout pracovní list s otázkami a křížovkou „Znáš kostely v centru Brna?“!

Dejte o Církevní turistice vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!