Poznejte Brno

POZNEJTE BRNĚNSKÁ SPORTOVIŠTĚ

Přestože je Brno známé především svou architekturou, kulturou a gastronomií, ani o sportoviště tady není nouze, protože i Brňané vědí, že pouze ve zdravém těle je zdravý duch.

V Brně můžete sportovat zcela neorganizovaně a individuálně, třeba v brněnských parcích a lesích, na cyklostezkách, nebo lze využít oficiální brněnská sportoviště. Tam můžete sportovat aktivně, nebo alespoň fandit na sportovních utkáních.

Z brněnských parků jsou mezi sportovci nejoblíbenější Lužánky. Můžete si zde krásně zaběhat nebo protáhnout tělo ve venkovní posilovně. Park je oblíbený také milovníky jógy a žonglování.

Pro turisty je nejznámějším brněnským sportovištěm pravděpodobně Masarykův okruh, kde se sjíždějí milovníci silných strojů, a také Brněnská přehrada, sloužící v létě ke koupání a k vodním sportům, v zimě k bruslení a běžkování.

Koupání v létě i v zimě nabízí Kraví hora s krásným výhledem na Špilberk. Mezi oblíbená brněnská koupaliště patří také Riviéra, koupací biotop Brno-jih či Zábrdovické lázně. Největší krytý bazén se nachází za Lužánkami.

Široké sportovní vyžití najdete na řadě dalších míst. Za hokejem se chodí do DRFG arény (HC Kometa Brno), za fotbalem „na Srbskou“ (FC Zbrojovka Brno). V Brně působí také extraligové týmy volejbalu, basketbalu a baseballu. Můžete šplhat po lezeckých stěnách, pronajmout si šermírnu či baletní sál, zahrát si minigolf, tenis, volejbal, házenou, florbal, futsal…

Dejte o brněnských sportovištích vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!