POZNEJTE BRNĚNSKÉ TOP CÍLEPOZNEJTE BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Labyrint pod Zelným trhem

-20 % Sleva na vstup s BRNOPAS

Chci získat slevu

Předchozí Následující
  • 212 schodů do podzemí a téměř 1000 metrů chodeb

  • Labyrint pod jedním z nejstarších brněnských náměstí

  • V expozici jsou mimo jiné pranýř a tzv. klec bláznů

Od  1. 6. spouštíme skupinové prohlídky v Labyrintu pod Zelným trhem (maximální počet lidí ve skupině 25 osob). Každý návštěvník u vstupu podepíše čestné prohlášení, že splňuje bezpečnostní podmínky pro vstup do objektu. Čestné prohlášení bude k dispozici na pokladně v českém a anglickém jazyce. 

Dle rozhodnutí vlády o rozvolnění opatření je nutné při účasti na skupinových prohlídkách použít ochranný prostředek dýchacích cest a dodržet níže uvedená mimořádná opatření.

Každý účastník skupinové prohlídky musí splnit jednu ze tří podmínek:

  • písemné či elektronické potvrzení negativní POC antigenní test ne starší 72 hodin nebo potvrzení negativní PCR test ne starší 7 dní
  • nejméně 14 dní od aplikace 2. dávky očkování
  • do 180 dní od prodělání nemoci COVID 19

Návštěvník podepíše čestné prohlášení, že splňuje jednu z výše uvedených podmínek. Dokument je k dispozici na pokladně při vstupu.

Děkujeme za pochopení.

Téměř kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů.

V rámci turistické trasy spatří návštěvníci na vlastní oči unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů skrytá šest až osm metrů pod povrchem. Dozví se, jak se v minulosti uchovávaly potraviny, víno a pivo a čím se podzemní prostory osvětlovaly. V expozici nechybí ani sbírka archeologických nálezů. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř připomínající slavné lékaře, lékárníky a fyzikusy, kteří v Brně působili a proslavili město po celé Evropě. Na místní vinařskou tradici upozorňuje starý vinný sklep a historická krčma. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti. 

Zelný trh patří k nejstarším brněnským náměstím a poprvé je zmiňován už počátkem 13. století jako Horní trh. Odjakživa byl rušným místem, kde se čile obchodovalo především s čerstvými potravinami. Sklepy, které vznikaly pod jednotlivými domy, proto sloužily nejen svým majitelům, ale také jako zázemí trhoveckého života a úkryt v době válek. Jejich tajemství zůstávalo dlouho skryto a až novodobé průzkumy odhalily celý labyrint, jenž prošel v roce 2009 komplexní stavební úpravou. Vznikla tak unikátní soustava historických sklepení a chodeb.

Virtuální prohlídka

Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy: Zelný trh

Pojďte si Labyrint užít jinak. Zahrajte si ho! Více o aplikaci Play Brno naleznete zde.

Otevírací doba

pondělí zavřeno
úterý – neděle 9.00 – 18.00

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 80 Kč do 160 Kč

Adresa a kontakt

Zelný trh 21
65878 Brno

+420 542 212 892
labyrint@ticbrno.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!