COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

POZNEJTE BRNĚNSKÉ TOP CÍLEPOZNEJTE BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Labyrint pod Zelným trhem

-20 % Sleva na vstup s BRNOPAS

Chci získat slevu

Předchozí Následující
  • 212 schodů do podzemí a téměř 1000 metrů chodeb

  • Labyrint pod jedním z nejstarších brněnských náměstí

  • V expozici jsou mimo jiné pranýř a tzv. klec bláznů

Vzhledem k mimořádným opatřením je brněnské podzemí (Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba, Mincmistrovský sklep a Vodojemy na Žlutém kopci) od 18. 12. 2020 uzavřeno. Vrácení peněz za již zakoupené vstupenky je možné vyřešit prostřednictvím e-mailu schmidtova@ticbrno.cz. Storno vstupenek na Vodojemy na Žlutém kopci lze v případě nákupu online provést zasláním e-mailu na michalkova@ticbrno.cz, při nákupu na pokladně informačního centra pak přímo na pokladně IC.

Děkujeme za pochopení

Téměř kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů.

V rámci turistické trasy spatří návštěvníci na vlastní oči unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů skrytá šest až osm metrů pod povrchem. Dozví se, jak se v minulosti uchovávaly potraviny, víno a pivo a čím se podzemní prostory osvětlovaly. V expozici nechybí ani sbírka archeologických nálezů. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř připomínající slavné lékaře, lékárníky a fyzikusy, kteří v Brně působili a proslavili město po celé Evropě. Na místní vinařskou tradici upozorňuje starý vinný sklep a historická krčma. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti. 

Zelný trh patří k nejstarším brněnským náměstím a poprvé je zmiňován už počátkem 13. století jako Horní trh. Odjakživa byl rušným místem, kde se čile obchodovalo především s čerstvými potravinami. Sklepy, které vznikaly pod jednotlivými domy, proto sloužily nejen svým majitelům, ale také jako zázemí trhoveckého života a úkryt v době válek. Jejich tajemství zůstávalo dlouho skryto a až novodobé průzkumy odhalily celý labyrint, jenž prošel v roce 2009 komplexní stavební úpravou. Vznikla tak unikátní soustava historických sklepení a chodeb.

Virtuální prohlídka

Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy: Zelný trh

Otevírací doba

pondělí zavřeno
úterý – neděle 9.00 – 18.00

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 80 Kč do 160 Kč

Adresa a kontakt

Zelný trh 21
65878 Brno

+420 542 212 892
labyrint@ticbrno.cz

Dejte o Labyrintu pod Zelným trhem vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku