BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Vodojemy na Špilberku

Předchozí Následující
  • Nejstarší moderní vodojem v Brně

  • Výstava kamenných exponátů

  • Interaktivní a audiovizuální prvky

Odhalte tajemství nejstaršího moderního vodojemu v Brně!

 Nový interaktivní výklad prohlídkového okruhu Vodojemy na Špilberku přivádí minulost jedněch z nejstarších brněnských vodních nádrží k životu. Zdejší vodojemy jsou působivým prostorem podzemní architektury, jejichž historie sahá až do let 1870 a 1900 a dodávaly Brňanům nezbytnou vodu pro každodenní život. V letech 2017 až 2019 byly kompletně zrekonstruovány a dnes kromě dochovaného obřího potrubí, regulační komory a jiných zajímavých technických prvků nabízejí i chytře umístěné kamenosochařské artefakty. Jsou zde vystaveny více než tři desítky kamenných exponátů jako sochy, pomníky, náhrobky ze zrušených brněnských hřbitovů nebo kamenné ozdoby ze zaniklých brněnských staveb, které unikátnost prostoru působivě doplňují.

Prohlídkový okruh je navíc ozvláštněný interaktivními a audiovizuálními prvky. Před očima návštěvníků se objeví za vodních zvuků vodočetná lať pro lepší představu o obrovském objemu dvou vodních nádrží, který převyšoval 2 000 000 litrů. Interaktivní osvícení kamenných artefaktů se zde mění podle výkladu průvodce. Především se ale návštěvník díky promítaným videosekvencím seznámí s historií a významem špilberských vodojemů.

Otevřete tedy dveře do minulosti a objevte skrytý poklad Muzea města Brna na hradě Špilberku. Vodojemy na Špilberku jsou přístupné celoročně. Vstupenky jsou k zakoupení online na BrnoiD nebo na pokladně na malém nádvoří hradu. Vstup je možný pouze s průvodcem.

 

Otevírací doba

duben – září: pondělí – neděle

říjen – březen: sobota – neděle

Vstupné

Plné vstupné 120 Kč
Snížené vstupné 70 Kč
Rodinné vstupné 275 Kč

Adresa a kontakt

Špilberk 210/1
Brno

+420 542 123 614
prohlidkyspilberk@muzeumbrna.cz

Fotogalerie

Dejte o Lapidáriu vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku