Předchozí Následující
  • Slangově Prýgl, dřívější název Kníničská přehrada

  • Součást přírodního parku Podkomorské lesy

  • Most pro pěší a cyklisty nedaleko hradu Veveří

Vyhledávané místo pro sport, rekreaci a odpočinek.

Má rozlohu 250 hektarů a byla vybudovaná v letech 1936–1940. Dříve sloužila jako zásobárna vody a také jako zdroj elektrické energie. Po obou stranách je lemovaná rozlehlými lesy, a nabízí tak příležitosti nejen ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. V zimě se zamrzlá vodní plocha stává oblíbeným místem bruslařů a běžců na lyžích.

Častým cílem výletníků je hrad Veveří, jenž se tyčí na skále nad přehradou. Dalším lákadlem je brněnská zoo, která se nachází nedaleko pod přehradní hrází.

V letní sezoně tu Dopravní podnik města Brna provozuje lodní dopravu spojující přístaviště v Bystrci s Veverskou Bítýškou.

V okolí Brněnské přehrady je rozeseto velké množství rekreačních chat, penzionů, hotelů, restaurací i útulných hospůdek. Přehradu lemují pláže s řadou dětských hřišť a sportovišť, najdete tu také půjčovny šlapadel, lodiček, paddleboardů apod.

Mezi nejvýznamnější akce patří každoroční přehlídky ohňostrojů pořádané v rámci festivalu Ignis Brunensis na přelomu května a června. Pyrotechnika bývá odpalována z pontonu umístěného na vodní hladině.

Mnoho zajímavých informací a tipů jak trávit čas u Brněnské přehrady najdete zde.

Pokud preferujete ubytování v kempu, můžete u Brněnské přehrady využít tyto Autocamp Obora.

Fotogalerie

Dejte o brněnské přehradě vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku