Okouzlení

V Brně se budou dít velký věci. True story!

Někteří Brňáci ho znají z holičského křesla. Jiní ho zas vídají za synťákem, kde do ruky namísto nůžek bere trumpetu. Tom Holič si ale rovným dílem užívá obě tyhle role. Všechno, co dělá, totiž dělá srdcem. V Brně docela normální záležitost.

Brno v hudbě. Hudba v Brně

Málokdo se na brněnské klubové scéně pohybuje tak dlouho a úspěšně jako právě Tom. Město ho formovalo a propsalo se i do jeho hudby. Není tak asi divu, že nejvíc ho baví vystupovat právě na místních akcích. Ví, jak udělat publiku v Brně radost, a baví ho, když hudbu spolu s ním tvoří lidé, pro které hraje.

Komunity, komunity, a ještě jednou komunity!

V Brně všechno vzniká tak trochu komunitně. Zezdola. Když pořádáte akci, počítáte, že na ni přijdou vaši známí a kamarádi. A jak říká Tom, všechno je díky tomu autentické, a tím pádem i upřímné a kvalitní. Cena vstupného nehraje roli.

Legendární festivaly a kluby

Jedna taková komunita v minulosti přijala a proměnila i jeho. Ze sporťáka, který spolu s kamarády obrážel diskotéky, se postupně zrodila hudební osobnost. Svou nepopiratelnou úlohu v tom hráli lidé z kina Art a Flédy, kde Tom na pověstné Magion party poprvé uslyšel německý Deep House. Pak následovaly kultovní festivaly a kluby jako Skleněná louka, Muah nebo Kabinet múz, který Tom miluje dodnes.

Nostalgie i budoucnost

I když Brno probouzí v Tomovi nostalgii, dobře vnímá jeho obrovský potenciál do budoucna. Po krátkém období ticha se podle něj opět hudebně probouzí. Důkazem je i nedávný festival světového formátu Pop Messe. Město jeho prostřednictvím vyslalo signál všem, kdo chtějí dělat moderní, kvalitní dramaturgii.

Pop Messe ale nic nekončí

Brno aktuální hudbou žije. Od pravidelných akcí na Špilberku přes kluby jako Exit až po nově vznikající platformy, za které stojí jmenovat třeba multifunkční prostor Fratelli Tutti. Na jeho otevírače prý Tom znovu zažil atmosféru legendárního Muahu. Atmosféru, ze které se ježí chlupy vzrušením.

Zažijte to na vlastní uši

Pokud by měl ale Tom návštěvníkům něco doporučit, bylo by to, aby Brno a jeho hudební scénu poznali sami. Malé, ale otevřené komunity, pohodovou atmosféru, a hlavně osobité a progresivní interprety. Kdo ví – třeba si kromě skvělého kulturního zážitku odnesete z Brna i stejně kvalitní sestřih přímo od Toma.

#brnotruestory

Tom Holič

A co probudí Brno v tobě?

zjistit