Okouzlení

True story o okouzlení v Brně

Tamás Vígh se narodil na jihu Slovenska do květinářské rodiny. Řemeslu, které si nakonec vybral i on, se věnuje po čtyři generace. A i když se Tamás kvůli studiu přestěhoval do Brna, na své kořeny nezapomněl. Do svého květinářství dováží růže z rodinných latifundií a jeho obchod TAMASVIGH – Floristický ateliér je i díky nim oázou krásy v centru města.

Brno je plné inspirace

Tamáse nejvíc inspirují přátelé, které má s Brnem neodmyslitelně spjaté. Krásu měst totiž vidí právě v lidech, kteří dělají zajímavé věci. Neopomíjí však ani rozmanitost brněnské architektury, hudby a všeobecného kulturního pnutí, které má v Brně hluboké kořeny.

Důležitá je harmonie

Brno je plné kulturních a společenských akcí, které víří inspirací. Občas ale Tamás potřebuje na chvíli relaxovat, vypnout a hledat inspiraci i mimo živelné město. V těchto chvílích nejraději vyjíždí do přírody, která Brno obklopuje. Ať už jsou to kopce kolem Bílovic nad Svitavou nebo Moravský kras. Dopustit nedá ani na podvečerní Lužánky. Právě díky harmonii mezi přírodou a kulturním životem si Tamás dokáže udržet kreativní energii.

Brno zelené a klidné

Brno je plné nápadů. Tamás jako zkušený florista chválí například dlouhé záhony trvalek, které vznikly kolem rušných ulic Poříčí a Dornych. Kvetou průběžně celý rok a vždy je na nich něco zajímavého. Své oblíbené místo má ale Tamás i na schodech pod Biskupským dvorem na Kapucínském náměstí. V centru Brna byste to možná nečekali, ale ve stínu sakrálních staveb je to tu hotová oáza klidu.

Ztratit se mezi lidmi

V Brně potkáte na každém kroku někoho zajímavého, takže Tamás doporučuje nedržet se jen turistických tras a atrakcí. Místo toho vypnout mobil a toulat se postranními uličkami v residenčních čtvrtích. Možná že se na chvíli ztratíte, ale díky místním nejspíš objevíte víc, než co se píše v průvodcích.

#brnotruestory

Tamás Vígh

A co probudí Brno v tobě?

zjistit