Hrdost

Tradice, která tě chytí za srdce.

Tradice ve velkoměstě? V Brně je možné vše. V několika podobách se i v něm rozšiřuje folklorní podhoubí, které je na jižní Moravě tak silné. Ozývá se ve vážné hudbě – to zde z něj Leoš Janáček čerpal své světoznámé melodie. Objevíme ho v městských částech, kde se stále konají nebo naopak obnovují hody a jiné zvyklosti. Připomínají nám jej brněnské folklorní soubory a tóny cimbálové muziky. Najdeme je na dně sklenky vína v jedné z mnohých vináren.

#hrdost

Nasajte s námi tu pravou atmosféru!

Tradice žijí v hudbě i tanci

Jedním z unikátů Brna je Vojenský umělecký soubor Ondráš. Toto jediné profesionální těleso svého druhu zde působí od roku 1957. Jako mnoho dalších brněnských souborů se jeho repertoár neváže na místní region, ale zpracovává folklorní regiony “od Šumavy k Tatrám”. Že by to bylo tím, že se v Brně scházelo mnoho studentů, kteří si i zde chtěli připomínat svou domovinu?

Hudební génius z jižní Moravy

Většinu svého života prožil v Brně světově proslulý skladatel Leoš Janáček. Sám spojoval kořeny své hudby s lidovou hudbou, kterou studoval a sbíral. Jak by asi ovlivnilo jeho tvorbu, kdyby se nenarodil na Moravě…

Víno jako nikde jinde

Slunce v tekuté podobě můžete načerpat v některé z mnohých vináren. Celých 96 % veškeré produkce vína v České republice pochází z jižní Moravy. Moravská vína jsou národní poklad a oceňují ho stříbrem i zlatem hodnotitelé po celém světě.

Prožijte bezstarostné dny

Uhlazené řádky vinic, sluncem zalitá pole, malebné vesnice, divoká příroda, památky UNESCO, famózní jídlo, moravská srdečnost. Pěšky, autem i na kole.

Zpívejte, tancujte, co srdce ráčí

Zvyky a tradice na jižní Moravě žijí v každé vesnici. Vyjeďte z Brna vidět a prožít odkaz našich předků.