Poznejte Brno Celý den (Různé délky výletů)

NAUČNÉ STEZKY

Brno to nejsou jen památky, kultura nebo gastronomie. Je to i město, kde to máte do přírody co by kamenem dohodil. Na výlet, aniž byste museli jet desítky kilometrů, se můžete klidně vydat městskou hromadnou dopravou. 

V bezprostředním okolí Brna je mnoho přírodních krás. Vydejte se k nim třeba po naučných stezkách, díky kterým neminete žádnou zajímavost. Kromě samotných informačních cedulí vám cestu zpříjemní i zákoutí s lavičkami, altány, ale třeba i prolézačky pro děti či lesní studánky.

Na naučných stezkách v blízkém okolí Brna budete mít opravdu co obdivovat. Pod brněnským kopcem Hády najdete třeba okouzlující vápencová jezírka. Zalesněné vrchy u obory Holedná mezi Kohoutovicemi, Bystrcí a Žebětínem nabízí jedinečnou možnost potkat živé divočáky. Oborou vede několik stezek a je možné zde potkat dokonce i volně se pohybující muflony, daňky a jeleny. Brno má přírodní bohatství, kterým se může pyšnit dokonce i v celosvětovém měřítku. V blízkosti sídliště Kamenný vrch se nachází louka, kterou každé jaro pokrývají rozsáhlé fialové „koberce“. Ty tvoří koniklece velkokvěté. A protože počet trsů převyšuje desítky tisíc, náleží Kamennému vrchu světové prvenství.

Specifickou naučnou stezkou je potom stezka po stopách Leoše Janáčka, která vás seznámí s osobností světově uznávaného hudebního skladatele Leoše Janáčka na 18 místech Brna.

Další specifickou naučnou stezkou je Školní naučná stezka ZŠ Tuháčkova. Do historie brněnského Komárova i tamní přírody lze zavítat na krátkém putování podél areálu základní školy Tuháčkova 25.

Součásti okruhu

Dejte o naučných stezkách v Brně vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku