Labyrint II
-
Druhá řada úspěšné mysteriózní kriminálky
-
Jiří Langmajer, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Michal Dalecký a další
-
Natáčení v Brně: AZ Tower, vila Stiassni, Česká televize Brno, hotel International, Městské lázně Zábrdovice, Brněnská přehrada a další
O SERIÁLU
Druhá řada úspěšného kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha. Brněnští kriminalisté v čele s majorem Remešem v Labyrintu II. řeší další velmi náročný a složitý případ sériových vražd. Děj druhé série se odehrává v Brně a jeho okolí a je spojen s činností tajné mystické skupiny.
- mysteriózní/krimi/drama
- Česko, 2017
- natáčení v Brně: AZ Tower, Brněnská přehrada, Fakultní nemocnice Brno Bohunice i Obilní trh, prostory VUT, městské hradby, Akademie věd, Vila Stiassni, Typos, Městské lázně Zábrdovice, hotel International, Ústřední hřbitov, Bulínova vila, Brno – hlavní nádraží, areál bývalé Zbrojovky, Letiště Tuřany, Galerie Dílo, erotický klub Angel, Spielberk Café, kavárna Spolek, Poslední leč, Café Aromathique, East Village Bar & Diner, Bar Runway, klub Lastura, Minipivovar Charlie’s Square – Římské náměstí, Brno – bar 7. Nebe, Česká televize Brno
- natáčení v JMK: Kuřim – místní ulice, ubytovna Kord, Nebovidy – vilová čtvrť, zámek Hoštice, Moravské Knínice – okolí, Dolní Kounice – Klášter Rosa Coeli, obec Vranov – ulice a domy, Říčany u Brna – hotel Kobero, Zřícenina Templštejn a okolí, Kuřim a okolí, Jamolice, Rosice – náměstí a okolí
- použité fotografie: Česká televize Brno
- scénář: Petr Hudský
- režie: Jiří Strach
- hrají: Jiří Langmajer, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Miroslav Donutil, Martin Donutil, Jiří Dvořák, Pavel Kříž, Jan Meduna, Barbora Munzarová, Martin Myšička, Adam Vacula, Jiří Štěpnička, Zdena Herfortová, Regina Rázlová, Viktor Preiss, Jan Šťastný, Alois Švehlík, Aneta Vrzalová, Jana Stryková, Radomír Švec, Miroslav Etzler a další
O MÍSTECH NATÁČENÍ
AZ TOWER
Nejvyšší budova České republiky, AZ Tower, byla postavená v letech 2011–2013 podle návrhu Architektonické kanceláře Burian-Křivinka. Je vysoká 111 metrů a má 30 nadzemních a 2 podzemní podlaží. První 3 nadzemní podlaží tvoří nákupní galerie, nad ní jsou komerční prostory a posledních 7 pater tvoří luxusní apartmány.
Vila Stiassni
Vila Stiassni byla postavena v letech 1927 – 1929 dle návrhu slavného brněnského architekta Ernsta Wiesnera pro rodinu židovského textilního továrníka Alfreda Stiassni. Ten zde však se svojí ženou a dcerou žil pouhých 9 let, neboť celá rodina musela prchnout před hrozící okupací. Pro mnoho lidí se vila dostala do podvědomí jako vládní po té, co ji navštívil Edvard Beneš. Později sloužila pro ubytovávání slavných a významných návštěv, nocoval zde například kubánských prezident Fidel Castro, ale i většina našich prezidentů. Veřejnosti byla slavnostně zpřístupněna 13. prosince 2014.
Hotel International
Moderní a nadčasový Hotel International, stojící v centru města naproti parku Špilberk, je jednou z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných staveb bruselského stylu v Česku. Byl postaven v letech 1959–1962 podle návrhu Arnošta Krejzy a Miloše Kramoliše, kteří částečně vycházeli z návrhu architekta Viléma Kuby z roku 1957. Jedenáctipodlažní budova je inspirována stylem brazilského architekta Oscara Niemeyera, disponuje také rysy pozdního funkcionalismu. Provoz hotelu byl zahájen roku 1962, do roku 2013 byla budova hotelu kulturní památkou.
Brněnská přehrada
Vznikla vystavěním hráze na řece Svratce, zatopením údolí s obcí Kníničky. Původně měla Brněnská přehrada sloužit jako zásobárna vody pro Brno. V současnosti je využívána k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie. Myšlenka na stavbu přehrady na Svratce se objevovala od Rakouska-Uherska, ale k její realizaci došlo až v letech 1936–1940. Stavba přehradní hráze probíhala v době hospodářské krize. Cílem proto bylo, zaměstnat na ní co nejvíce dělníků za použití minimálního množství mechanizace. Od Veverské Bítýšky do Bystrce měří necelých 10 km. Zatopená plocha je 259 ha. Většina plochy přehrady je součástí přírodního parku Podkomorské lesy.
Česká televize Brno
Televizní studio Brno České televize je považováno za nejmodernější televizní komplex v České republice. Chloubou líšeňského komplexu je moderní zpravodajský newsroom s vlastním studiem, odkud se denně vysílají Události v regionech, živě odtud odbavují vstupy na ČT24 a natáčí tady další pořady, jako například Týden v regionech, Regiony 24 nebo Týden v justici.
Městské lázně Zábrdovice
Stavba Městských lázní Zábrdovice byla zahájena v roce 1931 dle návrhu slavného funkcionalistického architekta Bohuslava Fuchse. Lázně fungovaly celoročně. V současnosti je veřejnosti zpřístupněn pouze venkovní areál jako letní koupaliště, neboť letní lázně byly v 90. letech 20. století zrekonstruovány. Zimní lázně potkal smutnější osud, naposledy se lidé do lázeňských van ponořili v devadesátých letech a nyní nejsou využívány.