Předchozí Následující
  • Digitárium, exploratorium, observatoře atd.

  • Budova je Stavbou roku České republiky 2012

  • Nachází se v malebném parku na Kraví hoře

Centrum pro popularizaci věd, špička ve svém oboru.

Brněnská hvězdárna byla otevřena 16. října 1954 a postupně se z ní stala špičková instituce zabývající se popularizací nejrůznějších věd, především z oblasti neživé přírody. Na prvním místě je samozřejmě astronomie, ale nevyhýbá se ani geologii, chemii, fyzice, matematice, geografii a mnoha dalším oborům. To vše ve srozumitelné, zábavné a interaktivní podobě.

Je zde možno pozorovat hvězdnou oblohu, zhlédnout audiovizuální pořady v planetáriu, navštívit interaktivní představení či experimentální show. Její útroby návštěvníky provedou přes digitárium, exploratorium, astronomickou pozorovatelnu, malé planetárium, pozorovací terasu či vědeckou stezku. Kromě prezentace věd ale nabízí také prostory pro výstavy, semináře, zábavné happeningy nebo koncerty.

Hvězdárna a planetárium se nachází nedaleko centra města, v malebném parku na Kraví hoře. Její budova v moderním funkcionalistickém stylu byla zrekonstruována v letech 2010 a 2011 podle návrhu architekta Martina Rudiše. Je v ní 47 km kabelů zajišťujících přenos dat a 25 km rozvodů elektrického proudu. Unikátní plášť celého objektu zdobí celkem 8 576 389 dírek. Budova Hvězdárny a planetária Brno je Stavbou roku České republiky 2012 a byla nominována na Mies van der Rohe Awards 2013.

Virtuální prohlídka 1

Virtuální prohlídka 2

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 80 Kč do 150 Kč

Adresa a kontakt

Kraví hora 522/2
61600 Brno

reditel@hvezdarna.cz

Fotogalerie

Hvězdárna a planetárium Brno

Brněnský architektonický manuál – průvodce architekturou 1918–1945

Zjistěte více

Dejte o Hvězdárně a planetáriu Brno vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku