BRNO HROUBRNO GREGORA JOHANNA MENDELA

V Mendelových stopách

Předchozí Následující
  • Poznejte našeho nejznámějšího vědce hrou

Tato zbrusu nová hra vás provede městem po několika stanovištích spojených se životem a dílem Gregora Johanna Mendela a jejím motivem je záchrana Brna před ničivou odrůdou rozpínajícího se hrachu. Město Brno je v ní totiž ohroženo neznámým druhem hrachu, který se nekontrolovaně množí a ohrožuje zásoby pitné vody!

Do hry se může zapojit jednotlivec nebo tým několika hráčů. Po registraci na webu Mendelova muzea se hráčům zobrazí informace o tom, kde hra začíná. Kdy ji začnou hrát a na kolik částí si celou trasu rozdělí, to už je na nich. Na každém stanovišti ale musí vyřešit úkol či hádanku, aby věděli, kudy cesta pokračuje.

Jednotlivá stanoviště, ze kterých se hra skládá a která na sebe navazují, se nacházejí vždy na místech, spojených s životem nebo dílem Gregora Mendela. Stejnou logiku sledují i úkoly na trase. Celou hru je možné projít za půl dne, náročnost se ale odvíjí od schopností hráčů a jejich orientace v Brně.

Vítězem hry se stane každý, kdo ji projde celou až do konce a pomůže zachránit město před zhoubnou odrůdou hrachu. Každý úspěšný tým pak čeká drobná odměna a několik vylosovaných i větší cena. Městskou hru, která vyzývá zájemce bez rozdílu věku, aby vyrazili po stopách brněnského vědce, připravilo Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity a poběží od 1. června do 23. července 2021.

Vyhlášení výsledků proběhne v rámci Festivalu Mendel, který letos proběhne od 23. do 25. července a městská hra je jeho doprovodným programem.

Podrobná pravidla hry i registrační formulář jsou k dispozici na webu https://mendelmuseum.muni.cz/v-mendelovych-stopach. Registrace poběží i během celé herní doby a hra je pro zájemce zdarma.

Adresa a kontakt

vmendelovychstopach@seznam.cz

Dejte o hře v Mendelových stopách vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku