• Hra, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s osobou G. J. Mendela a jeho působením v Brně

Vydat se po stopách G. J. Mendela, zdolat sérii záludných šifer a vypátrat jeho ztracený rukopis, který jednou položí základy moderní genetiky, může kdokoliv, kdo má dostatek důvtipu a chytrý telefon!

Hráči se ocitnou před budovou vyšší státní reálky na Jánské ulici v Brně, kde Mendel působí jako suplující profesor a vyučuje zde fyziku a přírodopis. Nejspíš právě zde zaznělo první pojednání o genetice. Mezi kolegy ve škole, stejně tak studenty, je velice oblíbený a je uznáván jako učitel s vynikajícími pedagogickými metodami. Právě zde ale zjistí, že se mu z jeho složek ztratil rukopis, do kterého vepsal základy své nauky o dědičnosti, z nějž má brzy vzejít spis Versuche über Pflanzen-Hybriden (O pokusech s hybridy rostlin). Tento epochální manuskript prostě není nikde k nalezení! S pomocí kolegů se mu naštěstí podaří zjistit, kdo má v odcizení listin zřejmě prsty. Jsou to nejspíš jeho studenti, kteří mu připravili sérii šifer, které musí vyluštit, aby našel místo s ukrytým rukopisem, jenž mu je nad všechny poklady světa.

Pro instalaci hry postačí v prohlížeči v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/605 . Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry „Šifra pana Mendela“. Pak již stačí jen dojít na start a aplikace sama nabídne odstartování hry.

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň jeden a půl hodiny. Na hráče čeká mnoho místních historických zajímavostí, budou luštit různé šifry a plnit mnohé úkoly, aby ve svém poslání uspěli a ztracený Mendelův rukopis nalezli. Úspěšné hráče čeká na konci malá odměna.

Adresa a kontakt

Dejte o šifře pana Mendela vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku