Hodinářův učeň
-
Dobrodružný příběh plný lásky
-
Viktor Preiss, Jana Plodková a další
-
Natáčení v JMK: zámek Lednice, zámek Uherčice u Znojma, Mikulov, Pálava
O FILMU
Pohádka Hodinářův učeň je o hrátkách osudu a je filmem pro celou rodinu, který zaujme výtvarným zpracováním. Jak už to tak v pohádkách bývá, jde i v této o boj dobra se zlem. O boj zlé sudičky Lichoradky, která chce překazit pozitivní sudbu svých bratrů Rodovoje a Rodovíta. Je to příběh o lásce, lidské malosti a hamižnosti, ale také o šikovnosti a odvaze hodinářského učně Urbana. Ten na cestě za hodinkami, jež dokáží varovat před Smrtí, díky svému dobrému srdci a hodinářské šikovnosti překoná mnohé nástrahy a tak zachrání svou milovanou Lauru.
- celovečerní hraný film
- Česko, Slovensko / 2019
- natáčení v JMK: zámek Lednice, zámek Uherčice u Znojma, Mikulov, Pálava
- použité fotografie: Zuzana Panská / Evolution Films
- scénář a režie: Jitka Rudolfová
- hrají: Michal Balcar, Dana Droppová, Viktor Preiss, Jaroslav Plesl, Václav Neužil, Jana Plodková, Jakub Žáček, Pavlína Štorková, Eva Bándor, Miroslav Krobot a další
O MÍSTECH NATÁČENÍ
Zámek Lednice
Zámek Lednice patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. Novogotická přestavba z 19. století z něj vytvořila romantické sídlo ve slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Zámek stojí v jednom z největších evropských parků, ve kterém najdete palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad. Celý lednicko-valtický areál byl v roce 1996 zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.
Zámek Uherčice u Znojma
Rozlehlý areál státního zámku Uherčice zahrnuje obytné a reprezentační prostory, ale i budovy hospodářské. Spolu se zahradami a parky tvoří významný krajinotvorný soubor. Vznikl na místě původní gotické tvrze ze sklonku 15. století, kterou v 16. století přestavěli Krajířové z Krajku ve stylu severoitalského renesančního sídla dodnes tvořícího východní část komplexu. Zámek byl v roce 2001 vyhlášen Národní kulturní památkou.
Mikulov
První písemná zpráva o městu Mikulov je datována k roku 1173. Centrum města v podobě, v jakém jej známe dnes, vzniklo ale až mnohem později. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Uvidíte zde například řadu renesančních domů z první poloviny 17. století. Nepřehlédnutelnou dominantu tvoří nejdříve lichtenštejnský, později dietrichsteinský zámek, na náměstí stojící dietrichsteinská hrobka a nejvýraznější přírodní dominantou je Svatý kopeček.
Chráněná krajinná oblast Pálava
Chráněná krajinná oblast Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Mezi dnešními Dolními Věstonicemi a Pavlovem existovala pravěká tábořiště lovců mamutů, po nichž zbyly nejen skládky mamutích kostí a pozůstatky ohnišť, ale i světoznámá Věstonická Venuše. Teplomilné doubravy, rozlehlé stepi a bílá skaliska nabízí nevšední přírodní podívanou a možnost dlouhých výletů.
ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ
Pro natáčení cirkusové scény v areálu jízdárny lednického zámku potřebovala produkce řadu zvířat: kromě velblouda nebo koní i zebru, kterou si nakonec zahrál černobíle natřený oslík. V dekoracích panoptika se na krátko objeví i vycpaný krokodýl jako pocta městu Brnu a jeho legendě o drakovi.