Fenomén Brno

Tom Holič živě v Café ART

28. února 2020

Tom Holič je miláček brněnské klubové scény. Jeho upřímná povaha, zapálení, nesporný hudebně technický talent a venkoncem i  podmanivá, živě podaná house music jsou jeho nezaměnitelná značka. Nedbá na propagaci a spojit se s ním někdy nejde jinak než osobní návštěvou v Kabinetu Toma Holiče, jakmile však foukne do trumpety, chytí a z parketu už nepustí.

Přehrát video

Mladí ladí jazz: President Room

TOM HOLIČ live

Livestream Rooftop Session

Bez předchozího hudebního vzdělání nebo muzikálního rodinného zázemí se Tom jednoho dne, před zhruba 10 lety, rozhodl, že bude dělat house a od té doby je v tom vynikající. Živou elektroniku spojuje v looperu se svým hlasem a hrou na trumpetu a jde mu to s přirozeností a odzbrojující lehkostí. Úspěšný podnikatel a otec dvou malých dětí zjevně nemá čas na hlouposti, a tak si nemůže dovolit nic než úspěch. V Brně hrál už snad všude, ačkoli nejvíc na něj fanoušci vzpomínají v souvislosti s legendárním festivalem Muah. Dojem udělal i v dosud nepřekonané pražské střešní President Room session, viz výše. Pravidelně streamuje živá vystoupení ze svých oblíbených podniků (Relace) nebo z domácího studia (Sobota může být). Spolupracuje s dalšími hudebníky a příležitostně vystupuje s kapelou Holiči. Poslední album natočil cestou ve vlaku a poslechnout si je můžete níže.

Tom Holič si ke svému exkluzivnímu vystoupení pro Fenomén Brno sám vybral café Art. Jeho volba nás potěšila, protože brněnské kino Art s kavárnou jsou bezpochyby rovněž jedním z místních fenoménů. Po rekonstrukci se v loňském roce dočkalo očekávaného znovuotevření a od té doby opět uspokojuje náročné diváky i kavárenské povaleče. Interiér navrhl další z brněnských fenoménů – Martin Hrdina, jenž stojí za designem místních nejoblíbenějších kaváren a bister. Přijměte tedy naše pozvání a přijďte v pondělí v 16:00 do café Art na živý koncert Toma Holiče. Pokud jste se do Artu nedostali, můžete sledovat záznam vystoupení níže.

Přehrát video

Fenomén Brno

Tom Holič

Café Art Brno

Upozorněte ostatní na vystoupení Toma Holiče v café Art

Fenomén je dílem konkrétního autora, nevyjadřuje oficiální stanovisko města Brna ani TIC BRNO.