Předchozí Následující
  • poutavé artové drama

  • hledání spravedlnosti v rasistické společnosti

  • natáčení v JMK: Hatě, Znojmo, Břeclav

Irina je svobodná matka z Ukrajiny, která žije v malém českém městě. Když je její syn napaden, celé město se spojí v solidaritě s její rodinou, a to i v odsouzení svých romských sousedů, kteří údajně zločin spáchali. Poté, co se její syn probudí v nemocnici, začíná být těžké rozlišit pravdu a lež. Oběť je příběhem ženy, která hledá spravedlnost v rasistické společnosti. Film nabízí emotivní cestu silné ženské postavy, která se navzdory všem stereotypům snaží zůstat věrná sama sobě. Poutavé artové drama, které je napínavé i reálné.

  • celovečerní hraný film
  • Česko / 2022
  • natáčení v JMK: hraniční přechod Hatě, Znojmo a Břeclav
  • použité fotografie: NutProdukce
  • režie: Michal Blaško
  • hrají: Vita Smačeljuk, Gleb Kuchuk, Alena Mihulová, Igor Chmela, Klaudia Dudová, Gabriela Míčová, Inna Žulina, Viktor Zavadil, Elizaveta Maximová

O MÍSTECH NATÁČENÍ

Hraniční přechod Hatě

Osada Hatě leží přímo na hranicích s Rakouskem. Místo je známé především svou obchodní zónou podél příjezdové silnice k hraničnímu přechodu. Bývalé prostory přechodu se změnily, vznikl zde čtyřhvězdičkový hotel, jehož vzhled vychází z designu zdejšího kasina Route 59.

Znojmo

Město leží osm kilometrů od hranic s Rakouskem a žije zde přibližně 33 tisíc obyvatel. Znojmo je nádherné královské město a historií to tu dýchá dodnes doslova v každé uličce (tedy aspoň v centru). K oblíbeným památkám patří Radniční či Vlkova věž, ze kterých je krásný výhled na Znojmo a okolí, nebo romantická románská rotunda sv. Kateřiny.

Břeclav

Jihomoravské město ležící na řece Dyji poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Má přibližně 24 tisíc obyvatel a je důležitým hraničním přechodem a železniční křižovatkou mezinárodního významu. Nachází se na okraji Lednicko-valtického areálu a najdete zde například moderní kostel sv. Václava, upravené nábřeží kolem řeky Dyje nebo muzeum s galerií v místní synagoze.

ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ

Náročnou noční scénu na hraničním přechodu Hatě chystali filmaři čtyři hodiny. „Natáčení bylo komplikované, protože budova celnice chátrá. Vytvořili jsme z ní fiktivní frekventovanou slovensko-ukrajinskou hranici. Dostat se přes ni trvá několik hodin, ten pocit z toho, že se snažíte někam dostat, a trvá to strašně dlouho, jsme se snažili zopakovat.“

Dejte o filmu Oběť vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku