POZNEJTE BRNĚNSKÉ TOP CÍLEPOZNEJTE BRNĚNSKÉ PODZEMÍ

Mincmistrovský sklep

zdarma Sleva na vstup s BRNOPAS

Chci získat slevu

Předchozí Následující
  • Expozice o pozapomenutém řemeslu ražby mincí

  • Historie vývoje Rybného trhu (Dominikánského náměstí)

  • Audiovizuální prezentace brněnské historie

Od 10. 5. 2021 pro vás znovu otevíráme Mincmistrovský sklep. Vstup do objektu bude umožněn pouze s použitím respirátoru. Prosíme o dodržování 2m rozestupu, maximální počet návštěvníků – 8 osob. Těšíme se na vás.

Od 31. 5. spouštíme skupinové prohlídky v Mincmistrovském sklepě (maximální počet lidí ve skupině 25 osob). Každý návštěvník u vstupu podepíše čestné prohlášení, že splňuje bezpečnostní podmínky pro vstup do objektu. Čestné prohlášení bude k dispozici na pokladně v českém a anglickém jazyce. 

Dle rozhodnutí vlády o rozvolnění opatření je nutné při účasti na skupinových prohlídkách použít ochranný prostředek dýchacích cest a dodržet níže uvedená mimořádná opatření.

Každý účastník skupinové prohlídky musí splnit jednu ze tří podmínek:

  • písemné či elektronické potvrzení negativní POC antigenní test ne starší 72 hodin nebo potvrzení negativní PCR test ne starší 7 dní
  • nejméně 14 dní od aplikace 2. dávky očkování
  • do 180 dní od prodělání nemoci COVID 19

Návštěvník podepíše čestné prohlášení, že splňuje jednu z výše uvedených podmínek. Dokument je k dispozici na pokladně při vstupu.

Děkujeme za pochopení

Historie mincovnictví ve sklepení pod Dominikánským náměstím.

Komplex tvoří Sklepení domu mincmistrů a zrekonstruované sklepy Nové radnice. Expozice připomíná dnes už téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně a na Moravě a zároveň je připomínkou historického vývoje této městské lokality, a to od středověku až do současnosti. Zachycuje vývoj Rybného trhu (dnešní Dominikánské náměstí) nazývaného též Forum Piscium a věnuje se i historii původně gotické Královské kaple, která ještě začátkem 20. století stála ve spodní části Dominikánského náměstí. Vzhledem k tomu, že sklepní komplex se nachází v prostorách Nové radnice, kde dnes sídlí magistrát, v expozici nechybí ani audiovizuální prezentace historie a současnosti statutárního města Brna. Čas od času zde své umění předvádí zkušený mincmistr.

Virtuální prohlídka

Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy: Náměstí Svobody

Otevírací doba

pátek – pondělí 9.30 – 18.00
poslední vstup v 17:15

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 50 Kč do 100Kč

Adresa a kontakt

Dominikánské nám. 1
65878 Brno

+ 420 513 035 040
mincmistr@ticbrno.cz

Dejte o Mincmistrovském sklepě vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!