POZNEJTE BRNĚNSKÁ MUZEA A GALERIE

Dům umění města Brna

Předchozí Následující
  • Dva výstavní domy a tři galerijní prostory

  • Výrazně se orientuje na současné umění

  • Je součástí brněnské kultury už téměř sto let

Otevřeno od 11.5.!

Dům umění města Brna je otevřená moderní instituce.

Dům umění města Brna je součástí brněnské kultury již více než sto let; dnes se výrazně orientuje na současné umění. Je otevřenou moderní institucí, která zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci a veřejností. Dům umění je tradičně jedním z nejvýznamnějších hybatelů brněnské kultury, jeho ambicí je stát se dynamickým prostorem zapojeným do sítě prestižních evropských galerií. Jde o jednu kulturní instituci se dvěma výstavními domy a třemi galerijními prostory.

Dům umění na Malinovského náměstí

Původní secesní budova (Kaiser Franz-Josefs-Jubiläums Künstlerhaus) byla v letech 1946-47 přestavěna ve stylu funkcionalismu podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. V roce 2009 proběhla rozsáhlá rekonstrukce objektu podle návrhu architekta Petra Hrůši.

Dům pánů z Kunštátu

Renesanční budova na Dominikánské ulici je součástí Domu umění města Brna od roku 1958. Pod jeho střechou působí rovněž Galerie G99 a kavárna Trojka.

Galerie G99

Galerie je od roku 2000 nezávislou součástí Domu umění města Brna, prezentuje aktivity nejmladších tvůrců. Do března roku 2003 se Galerie G99 nacházela na Benešově ulici v Brně, nyní je umístěna v přízemí Domu pánů z Kunštátu.

Rezidence

Od roku 2017 se rezidenční program stal jednou z klíčových součástí koncepce Domu umění města Brna. Pro rezidenční program je přizpůsobeno druhé patro Domu pánů z Kunštátu, které v sobě spojuje prostor pro pobyt i tvorbu umělců ve třech ateliérech.

 

Otevírací doba

Otevřeno od 11.5.!

út – ne 10 – 18 h

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 40Kč do: 80Kč

Adresa a kontakt

Malinovského náměstí 2
60200 Brno

+420 515 917 551

Dům umění města Brna

Brněnský architektonický manuál – průvodce architekturou 1918–1945

Zjistěte více

Dejte o Domu umění města Brna vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!