MUZEA A GALERIE

Dům umění města Brna

-50 % Sleva na vstup s BRNOPAS Sleva 50% s BRNOPAS

Chci získat slevu

Předchozí Následující
  • Dva výstavní domy a tři galerijní prostory

  • Výrazně se orientuje na současné umění

  • Je součástí brněnské kultury už téměř sto let

Dům umění města Brna je otevřená moderní instituce.

Dům umění města Brna je součástí brněnské kultury již více než sto let; dnes se výrazně orientuje na současné umění. Je otevřenou moderní institucí, která zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci a veřejností. Dům umění je tradičně jedním z nejvýznamnějších hybatelů brněnské kultury, jeho ambicí je stát se dynamickým prostorem zapojeným do sítě prestižních evropských galerií. Jde o jednu kulturní instituci se dvěma výstavními domy a třemi galerijními prostory.

Dům umění na Malinovského náměstí

Původní secesní budova (Kaiser Franz-Josefs-Jubiläums Künstlerhaus) byla v letech 1946-47 přestavěna ve stylu funkcionalismu podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. V roce 2009 proběhla rozsáhlá rekonstrukce objektu podle návrhu architekta Petra Hrůši.

Dům pánů z Kunštátu

Renesanční budova na Dominikánské ulici je součástí Domu umění města Brna od roku 1958. Pod jeho střechou působí rovněž Galerie G99 a kavárna Trojka.

Galerie G99

Galerie je od roku 2000 nezávislou součástí Domu umění města Brna, prezentuje aktivity nejmladších tvůrců. Do března roku 2003 se Galerie G99 nacházela na Benešově ulici v Brně, nyní je umístěna v přízemí Domu pánů z Kunštátu.

Rezidence

Od roku 2017 se rezidenční program stal jednou z klíčových součástí koncepce Domu umění města Brna. Pro rezidenční program je přizpůsobeno druhé patro Domu pánů z Kunštátu, které v sobě spojuje prostor pro pobyt i tvorbu umělců ve třech ateliérech.

 

Otevírací doba

út – ne 10 – 18 h

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 40Kč do: 80Kč

Adresa a kontakt

Malinovského náměstí 2
60200 Brno

+420 515 917 551

Fotogalerie

Dům umění města Brna

Brněnský architektonický manuál – průvodce architekturou 1918–1945

Zjistěte více

Dejte o Domu umění města Brna vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku