POZNEJTE BRNĚNSKÁ MUZEA A GALERIE

Dům umění města Brna

Předchozí Následující
  • Dva výstavní domy a tři galerijní prostory

  • Výrazně se orientuje na současné umění

  • Je součástí brněnské kultury už téměř sto let

Dům umění města Brna je otevřená moderní instituce.

Zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci a veřejností. Dům umění je tradičně jedním z nejvýznamnějších hybatelů brněnské kultury, jeho ambicí je stát se dynamickým prostorem zapojeným do sítě prestižních evropských galerií. Jde o jednu kulturní instituci se dvěma výstavními domy a třemi galerijními prostory.

Dům umění na Malinovského náměstí je původně secesní budova (Kaiser Franz-Josefs-Jubiläums Künstlerhaus) přestavěná v letech 1946–1947 ve stylu funkcionalismu podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. V roce 2009 proběhla rozsáhlá rekonstrukce objektu podle návrhu architekta Petra Hrůši.

Dům pánů z Kunštátu, renesanční budova v Dominikánské ulici, je součástí Domu umění města Brna od roku 1958. Pod jeho střechou působí rovněž Galerie G99 a artová kavárna Trojka. Galerie G99 je od roku 2000 nezávislou součástí Domu umění, prezentuje aktivity nejmladších tvůrců. Do března roku 2003 se Galerie G99 nacházela na Benešově ulici v Brně, nyní je umístěna v přízemí Domu pánů z Kunštátu.

Otevírací doba

út – ne 10 – 18 h

Vstupné

Cenový rozsah:

od: 40Kč do: 80Kč

Adresa a kontakt

Malinovského náměstí 2
60200 Brno

+420 515 917 551

Dům umění města Brna

Brněnský architektonický manuál – průvodce architekturou 1918–1945

Zjistěte více

Dejte o Domu umění města Brna vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku