Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky. Máte-li jinou, pište prosím na info@ticbrno.cz

Co je turistická karta BRNOPAS?

BRNOPAS je turistická karta plná výhod, která vás provede Brnem a jižní Moravou a doporučí zajímavá místa i aktuální události. Navíc vám zajistí vstupy ZDARMA a výrazné slevy na vstupném.

Komu je BRNOPAS určen?

Každému, kdo se chystá do Brna na návštěvu a nechce minout nic zajímavého. A také každému, kdo chce ušetřit, takže třeba i Brňákům.

Co mi BRNOPAS přinese?

BRNOPAS v sobě přehledně sdružuje pravidelně aktualizovanou nabídku řady institucí. Získáte vstupy zdarma, zejména do 5 TOP míst v Brně (na hrad Špilberk, na věž katedrály sv. Petra a Pavla, do Kostnice u sv. Jakuba, na věž Staré radnice a do Zoo Brno), výhodné slevy a s BRNOPASEM na tři dny i plavbu lodí zdarma (v době lodní sezóny).

Jaké varianty BRNOPASu jsou dostupné?

BRNOPAS je schopný se přizpůsobit vašim potřebám a délce pobytu. Na výběr jsou varianty od jednoho do tří dnů pro dospělé i děti. BRNOPAS platí vždy celý kalendářní den podle zvolené platnosti. Každou variantu BRNOPASu je možné koupit i se vstupenkou do Vily Tugendhat, při nákupu stačí zvolit variantu BRNOPAS se vstupenkou do Vily Tugendhat.

Jak si můžu BRNOPAS pořídit?

Možnost nákupu je buď online zde v e-shopu nebo na prodejních místech, kterými jsou infocentra TIC BRNO: pod krokodýlem – Radnická 8, na hlavním nádraží – Nádražní 1 a TO JE BRNO – Panenská 1, zapojené hotely a mimo Brno je možné zakoupit BRNOPAS na zámku v Mikulově, kde můžete hned využít slevu na vstup do zámku a do blízkého Archeoparku v Pavlově a dále pokračovat do Brna.

Je součástí ceny za BRNOPAS+ vstupenka do Vily Tugendhat?

Ano, pokud si vyberete variantu BRNOPAS+ se vstupenkou do Vily Tugendhat, součástí je vstupenka na rozšířený okruh – prohlídku vily i s technickým zázemím, která trvá 90 minut a je v hodnotě 450 Kč pro dospělou osobu a 300Kč pro dítě do 15 let. Vstupenku koupíte online nebo na prodejních místech, nejdříve však 7 dní před daným termínem. Po zaplacení obdržíte BRNOPAS+ ve formě QR kódu a vstupenku do Vily Tugendhat. Kapacita BRNOPASů+ se vstupenkou do vily je omezena.

V jaké formě BRNOPAS obdržím?

BRNOPAS obdržíte jako QR kód, který vám bude buď zaslán e-mailem, nebo v infocentru vytištěn. K němu na infocentrech TIC BRNO obdržíte tištěnou brožurku BRNOPAS, oficiálního městského průvodce v hodnotě 100 Kč a pohlednici Brna.

Kolik s BRNOPASem ušetřím?

S turistickou kartou BRNOPAS můžete ušetřit až 1270 Kč.

Vyplatí se BRNOPAS pro dítě do 6 let?

Děti do 6 let mají ve většině institucích vstup zdarma i bez BRNOPASu. Ale pokud se v jednom dni chystáte navštívit Vědecké centrum VIDA (běžné vstupné pro dítě od 3 let 150 Kč), Zoo Brno (běžné vstupné pro dítě od 3 let 110 Kč) a Sklep pod Novou radnicí (běžné vstupné pro dítě od 3 let 80 Kč) vyplatí se koupit pro dítě BRNOPAS na 1 den za 220 Kč, kde máte vstupy do těchto i několika dalších objektů zdarma.

Jak uplatním voucher ze Slevomatu?

Pokud jste si koupili voucher na BRNOPAS přes Slevomat.cz, stačí přijít do Turistického informačního centra TO JE BRNO na adrese Panenská 1, Brno 602 00 a výměnou za voucher obdržíte BRNOPAS a veškeré informace. Při výměně si sami zvolíte začátek platnosti BRNOPASu na konkrétní datum.

Jak se s BRNOPASem+ dostanu do Vodojemů Žlutý kopec?

Stačí si vybrat variantu BRNOPAS+ s vodojemy. Výhodou je 50 % sleva na vstupné. Po zaplacení obdržíte na svůj e-mail QR kód, který ukážete na pokladně Vodojemů Žlutý kopec, kde už nic neplatíte. Vodojemy můžete navštívit kdykoliv v době platnosti vašeho BRNOPASu+ s vodojemy. Otevírací doba Vodojemů Žlutý kopec je: středa-neděle 10:00-18:00, poslední vstup v 17:00.

Chcete být součástí BRNOPASU?

KLÁRA SCHNEIDEROVÁ

projektový manažer

+420 542 427 167
schneiderova@ticbrno.cz