Praktické informace

BRNOPAS

ZDARMA TOP 5 TURISTICKÝCH MÍST

CHCI ZÍSKAT SLEVU

To nejlepší z Brna v jedné turistické kartě.

Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky. Máte-li jinou, pište prosím na info@ticbrno.cz

Co je turistická karta BRNOPAS?

BRNOPAS je turistická karta plná výhod, která vás provede Brnem a jižní Moravou a doporučí zajímavá místa i aktuální události. Navíc vám zajistí vstupy ZDARMA a výrazné slevy na vstupném.

Komu je BRNOPAS určen?

Každému, kdo se chystá do Brna na návštěvu a nechce minout nic zajímavého. A také každému, kdo chce ušetřit, takže třeba i Brňákům.

Co mi BRNOPAS přinese?

BRNOPAS v sobě přehledně sdružuje pravidelně aktualizovanou nabídku řady institucí. Získáte vstupy zdarma, zejména do 5 TOP míst v Brně (na hrad Špilberk, na věž katedrály sv. Petra a Pavla, do Kostnice u sv. Jakuba, na věž Staré radnice a do Zoo Brno), výhodné slevy a s BRNOPASEM na tři dny i plavbu lodí zdarma (v době lodní sezóny).

Jaké varianty BRNOPASu jsou dostupné?

BRNOPAS je schopný se přizpůsobit vašim potřebám a délce pobytu. Na výběr jsou varianty od jednoho do tří dnů pro dospělé i děti. BRNOPAS platí vždy celý kalendářní den podle zvolené platnosti. Každou variantu BRNOPASu je možné koupit i se vstupenkou do vily Tugendhat, při nákupu stačí zvolit variantu BRNOPAS se vstupenkou do vily Tugendhat.

Jak si můžu BRNOPAS pořídit?

Možnost nákupu je buď online zde v e-shopu nebo na prodejních místech, kterými jsou infocentra TIC BRNO: pod krokodýlem – Radnická 8, na hlavním nádraží – Nádražní 1 a TO JE BRNO – Panenská 1, zapojené hotely a mimo Brno je možné zakoupit BRNOPAS na zámku v Mikulově, kde můžete hned využít slevu na vstup do zámku a do blízkého Archeoparku v Pavlově a dále pokračovat do Brna.

Je součástí ceny za BRNOPAS vstupenka do vily Tugendhat?

Ano, pokud si vyberete variantu BRNOPAS se vstupenkou do vily Tugendhat, součástí je vstupenka na rozšířený okruh – prohlídku vily i s technickým zázemím, která trvá 90 minut a je v hodnotě 400 Kč pro dospělou osobu a 250 Kč pro dítě do 15 let. Vstupenku koupíte online nebo na prodejních místech, nejdříve však 7 dní před daným termínem. Po zaplacení obdržíte BRNOPAS ve formě QR kódu a vstupenku do vily Tugendhat. Kapacita BRNOPASů se vstupenkou do vily je omezena.

V jaké formě BRNOPAS obdržím?

BRNOPAS obdržíte jako QR kód, který vám bude buď zaslán e-mailem, nebo v infocentru vytištěn. K němu na infocentrech TIC BRNO obdržíte tištěnou brožurku BRNOPAS, oficiálního městského průvodce v hodnotě 100 Kč a pohlednici Brna.

Kolik s BRNOPASem ušetřím?

S turistickou kartou BRNOPAS můžete ušetřit až 1270 Kč.

Vyplatí se BRNOPAS pro dítě do 6 let?

Děti do 6 let mají ve většině institucích vstup zdarma i bez BRNOPASu. Ale pokud se v jednom dni chystáte navštívit Vědecké centrum VIDA (běžné vstupné pro dítě od 3 let 150 Kč) a Zoo Brno (běžné vstupné pro dítě od 3 let 110 Kč), vyplatí se koupit pro dítě BRNOPAS na 1 den za 190 Kč, kde máte vstupy do těchto i několika dalších objektů zdarma.