Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Městské divadlo Brno

Zběsilá fraška Raye Coooneyho!

Co byste dělali, kdybyste cestou domů v metru vyměnili náhodou svůj kufřík za jiný, v kterém by bylo tři čtvrtě miliónu liber? Henry Perkins, usedlý úředníček z londýnského předměstí, se rozhodne si tyto peníze nechat – a to navzdory tomu, že za nimi evidentně stojí zločin velkého kalibru. Jeho plán je jasný: dojet domů, naložit svou manželku Jean do prvního taxíku na letiště a s ní i penězi odletět někam, kde je skuteční majitelé kufříku nenajdou.

Okolnosti ovšem, jak tomu ve správné frašce bývá, stojí proti němu: Jean peče kuře na oslavu Henryho narozenin a nechce o okamžitém odcestování ani slyšet a na oslavu vzápětí dorazí Perkinsovic rodinní přátelé Vic a Betty, kteří nechápou, proč se celý večírek ruší. Henryho plán začnou navíc komplikovat dva policisté – jeden pragmaticky úplatný, druhý tvrdohlavě oddaný spravedlnosti – a nevhodně užvaněný taxikář. Postupně se všichni začnou vydávat za někoho jiného, lež se kupí na lež, opustit obývací pokoj směrem na letiště se stále nedaří a na obzoru se začíná objevovat tajuplný Kmotr, který se hodlá nekompromisně dožadovat svého kufříku…

Dílo Raye Cooneyho, klasika anglické frašky, je vždycky zárukou zběsilého situačního toboganu plného skvělé zábavy a Prachy! jsou mistrovskou ukázkou jeho schopnosti vytěžit z jediné situace neuvěřitelný kolotoč komediálního bláznění. Naši diváci si jistě připomenou nedávnou podařenou inscenaci jiné Cooneyho výtečné komedie, Dvojité rezervace. Nikoli náhodou uvede i Prachy! na naše jeviště právě její režisér Stanislav Slovák.

Více informací

Kdy se akce koná

Vstupné


Vstupné od 580 Kč.

Více informací a kontakt

Městské divadlo Brno
Lidická 1863/16,
Brno 60200

+533 316 360
predprodej@mdb.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku