Předchozí Následující
  • 23. duben 2024
    24. duben 2024

  • 19:00
    19:00

  • Divadlo Husa na provázku

neskutečná diskusní show o skutečnosti

Možná první román vůbec. Dozajista jeden z největších románů světové literatury. Cervantesův dvoudílný „bestseller“ Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha přesně zachytil nástup evropského novověku, rozpohybované doby, v níž se jediná boží Pravda rozpadla do stovek relativních pravd a touha lidí poznávat a zpochybňovat se obrátila ke skutečnosti samé. Složité, plné rozporů a stále častěji neskutečné.

Je Don Quijote blázen, který skutečnost nevidí? Génius, který ji jako jediný dokáže nahlédnout? Levicový aktivista odmítající ji přijmout? Anebo je současník nás, kdo čtyři sta let poté žijeme v době, v níž už – slovy filosofa Baudrillarda – skutečnost neexistuje?

Inscenace nemá přestávku.

Upozorňujeme citlivější diváky, že v inscenaci se objevují stroboskopické efekty a výstřely.

 

Jan Mikulášek (1978) je současným kmenovým režisérem pražského Divadla Na zábradlí, pohostinsky působí také v Národním divadle. Jeho jevištní adaptace Bernhardova Mýcení se v Cenách Divadelních novin stala Inscenací roku 2018. Do Brna se tento tvůrce působivého výtvarného gesta pracující se střihem, hudebním kontrapunktem a paralelně se odvíjejícími ději vrátil téměř po šesti letech.

Kdy se akce koná

23. duben 2024 - 19:00
24. duben 2024 - 19:00

Více informací a kontakt

Divadlo Husa na provázku
Zelný trh 294/9
Brno 60200

vstupenky@provazek.cz