Poslouchejte Brno

Brno-Maloměřice a Obřany

Brno-Maloměřice a Obřany je městská část, nacházející se na severovýchodě Brna. Díky blízkosti přírody a všudypřítomné zeleni je vyhledávanou lokalitou především k bydlení, ale je to zároveň ideální místo k procházkám a sportu. Maloměřice a Obřany dělí Svitava, která obtéká také unikátní Cacovický ostrov, říční ostrov, kolem kterého vede oblíbená cyklostezka. Řeku lemují také workoutová hřiště, pumptrack, nachází se zde fitpark Sluneční lázně, děti sem chodí hrát hry i pouštět draky.

Do Maloměřic míří také milovníci vlaků – najdeme tu velké seřazovací nádraží, nad kterým se klene 200 m dlouhá lávka, odkud je na nádraží i jeho okolí dobrý rozhled. Mezi místa, která nevynechat v Obřanech, patří kromě kostela sv. Václava především více než 100letá, dnes už nefungující Esslerova přádelna.

O tom, jak se v této městské části žije, co zde miluje a co při návštěvě nevynechat hovoří Petr Konvička, zubař, lektor a příležitostný průvodce, který svou oblíbenou městskou část nazývá v nahrávce pouze zkráceně jako „Obřany“.

Brno-Maloměřice a ObřanyVyprávění Petra Konvičky