Na prknech, dlažbě i trávě

Předchozí Následující

Akce již proběhla

NA PRKNECH, DLAŽBĚ I TRÁVĚ
24. – 27. srpna 2023

Pomyslným vyvrcholením letní sezóny je rodinný festival pouličního divadla a nového cirkusu Na prknech, dlažbě i trávě. Tento mezidruhový festival mění prostřednictvím nejrůznějších forem umění místa pod širým nebem na živou divadelní scénu. V roce 2023 proběhne již 19. ročník.

Hlavní dramaturgickou linku tvoří představení divadelní, u kterých dbáme na co největší žánrovou pestrost a kvalitu. Pohybujeme se na ose od performance, přes různé artistní formy, nový cirkus, loutky až ke klasické činohře. Dramaturgická linka představení pro mladé publikum a rodiny s dětmi vzniká ve spolupráci s Českým střediskem Assitej, mezinárodní organizací divadel pro děti a mládež.  V rámci doprovodného hudebního programu zařadíme uskupení, která jsou tvořena herci, či jsou navázána na různá divadla z celé České republiky. Stejně jako v minulých letech pokračujeme ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku, na jejichž Alžbětinské scéně probíhá jedna z programových linek.

Festival se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Statutární město Brno finančně podporuje TIC BRNO, příspěvkovou organizaci.

Přehrát video

Na prknech, dlažbě i trávě

Atmosféra akce v roce 2018