Festival RE:PUBLIKA

Festival RE:PUBLIKA ke 100. výročí založení Československé republiky. Výstaviště Brno. 26. 5. – 17. 6. 2018.

Předchozí Následující

26. květen–17. červen 2018

Výstaviště Brno

100 let samostatnosti si zaslouží pořádnou oslavu!

V sobotu 26. května se brněnské výstaviště promění v obrovský stroj času a návštěvníky přenese 100 let do minulosti. Až do neděle 17. června zde bude probíhat největší oslava vzniku samostatného Československa. Největší u nás a dost možná i v bývalé habsburské monarchii.

Vydejte se na cestu do minulosti, zažijte prvorepublikový dýchánek, folklorní víkend, seznamte se se zajímavými osobnostmi, nejlepším českým designem, architekturou a knihami. Vyzkoušejte si sporty v jejich současné i historické podobě, nechte se vyfotit našimi nejlepšími fotografy a užijte si jedinečnou evropskou taneční událost. Prohlédněte si originální archiv vzpomínek složený z vašich fotografií i příběhů, a hledáte-li partnera, seznamte se!

Zkrátka oslavte 100 let republiky s námi.

Festival Re:publika navazuje na jubilejní výstavu konanou z iniciativy prezidenta T. G. Masaryka v Brně v roce 1928. Brno na ní ukázalo, že je tím pravým místem pro velkorysou a bilanční oslavu.

Festival Re:publika připomene vše, co naše republika během sta let zažila. Převratné historické momenty. Nezapomenutelné osobnosti. Slavná vítězství. Užitečné vynálezy. Bezkonkurenční umělecká díla. I vaše osobní příběhy.

Tento projekt se opírá o několik klíčových akcí:

Přijeďte kterýkoli den, nebo na celý víkend!

„Chceme z Re:publiky vytvořit interaktivní prostor, kde se mohou potkat, diskutovat, odpočívat, vzdělávat i bavit všichni. Chceme z každého návštěvníka učinit spolutvůrce akce.  Přejeme si, aby obyvatele Brna akce bavila, aby jí žili, aby ji měli za svou.“ Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna

„Slavíme 100 let samostatnosti, ale velké historické milníky jsou pro nás jen příležitostí k tomu, abychom se soustředili na osobní, lidské příběhy, tisíce okamžiků radosti, štěstí, ale i smutku nebo obav.  Nebudeme vlastivědnou výstavou, ale festivalem emocí – zážitkem!“ zve na festival jeho kreativní ředitel Pavel Anděl.