COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Muzeum města Brna

Vánoce na Špilberku

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Špilberk 210/1
    Brno 66224

Tradiční adventní akci Muzea města Brna na hradě Špilberku pro vás chystáme i letos. Tentokrát vánoční den zpestří novou výstavu výtvarnice Karly Hanušové s podtitulem „Hajundija, zem za zavřenýma očima“. Na sobotu 7. prosince pro vás chystáme pohodový den s pestrým programem, který zabaví děti i jejich rodiče.

Na velkém nádvoří se budou hrát pohádky a koledy, na ohni se budou opékat špekáčky a jablíčka a bude se jezdit na konících. U velikého vánočního stromu bude jarmark s řemeslnými výrobky, dobrotami a horkými nápoji. Letos pro vás máme i novinku – tři stánky, na nichž vám hravě předvedeme tradiční české vánoční zvyky. Sami si je budeme moci s dětmi vyzkoušet.

Uvnitř hradu se děti zabaví v dílničkách, kde si vyrobí drobné ozdoby a dárečky. Otevřené budou i aktuální výstavy „Branky Body Brno“ „Baron Trenck. Nová tvář legendy“, v nichž zvlášť dospělé zaujmou komentované prohlídky. Samozřejmě bude otevřená i výstava paní Hanušové. Děti se v ní vypraví do pohádkové Hajundije, prohlédnou si malebné obrázky a prozkoumají tajuplný obchůdek jako ze starých časů. Pojďte si k nám zpříjemnit předvánoční čas. Těšíme se na vás!

Kdy se akce koná

7. prosinec 2019 - 10:00–17:00

Více informací a kontakt

Špilberk 210/1
Brno 66224

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku