Mahenovo divadlo

THE BACKWARDS – The Beatles ´66 Tour

  • 6. duben 2025

  • 19:00

  • Mahenovo divadlo

Kapela THE BACKWARDS v roce 2025 slaví 30 let na scéně! Přichází s aktuálním programem THE BEATLES ´66 TOUR, který mapuje poslední období koncertování The Beatles. Těšit se můžete na působivý výlet do hudební historie, na nové skladby v repertoáru The Backwards i novou kostýmní a světelnou výpravu.

Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertů kapely The Backwards.

I přes 50 let po rozpadu nepřestaly být Beatles fenoménem. Dne 10. dubna 1970 svět poprvé uslyšel zprávu o rozpadu kapely. Předcházelo tomu rozhodnutí z roku 1966 dále již nekoncertovat, pouze nahrávat desky. V tomto roce vrcholí šílenství Beatlemánie, přes křik fanynek se kapela na pódiích skoro neslyšela. Jejich písničky byly v této době tak přearanžované a s přidanými nástroji, že je nebylo téměř možné zahrát ve čtyřech lidech na pódiu alespoň z poloviny tak dobře, jak byly zahrané na desce.

Na koncertě zazní kromě jiných také skladby: Michelle, Girl, Norwegian Wood, Yellow Submarine, Ob-La-Di, Ob-La-Da, Nowhere Man, Rock and Roll Music…

Úspěch bandu, který je bezesporu jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Známými se stali také díky účinkování v hudebně – zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí. Kromě mnoha turné po USA, pravidelného koncertování v Čechách a na Slovensku, kapela hrála také po celé Evropě, a dokonce i v africké Keni. Kapela koncertovala i v Liverpoolu ve slavném Cavern clubu, kolébce Beatles.

The Backwards nemají pouze dokonale vypracovaný zvuk, ale dbají také na image, stage look, souhru a produkci. Pro znalce a muzikanty je také nesmírně přitažlivý fakt, že kapela pro co nejvěrnější zvuk používá stejnou hudební aparaturu a modely hudebních nástrojů kvalitních značek jako Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig atd.

Složení kapely:

  • John Lennon – Dalibor Štroncer
  • Paul McCartney – Miroslav Džunko
  • George Harrison – František Suchanský
  • Ringo Starr – Daniel Škorvaga

Více informací o kapele naleznete na: www.thebackwards.com

Kdy se akce koná

6. duben 2025 - 19:00

Více informací a kontakt

Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo

542 158 120 (všední den 8:30-18)
obchodni@ndbrno.cz