Tematické prohlídky podzim

  • Akce již proběhla

  • Brno

Vydejte se na podzim poznávat krásy i zajímavosti Brna.

Vydejte se na tematické prohlídky, které pořádá TIC BRNO. Už v září se můžete společně s průvodci vydat za brněnskou secesí, pasážemi a židovskými památkami.

V říjnu pak opět pro velký zájem opakujeme oblíbené procházky Židovské Brno a Židovský hřbitov a přidáváme dva nové okruhy: Špilberk a Staré Brno v pověstech a zajímavostech a Nový Lískovec. S průvodci je možné ale poznat i brněnské pivovary, Ústřední hřbitov nebo baroko. A pokud bude příznivé počasí, na poslední jmenované procházce vás doprovodí průvodkyně v historickém kostýmu.

  • So 28.10.  10.00  Ústřední hřbitov

sraz: před hřbitovem, ul. Vídeňská

průvodkyně: Marie Schönová

Hřbitov byl otevřen 3. 11. 1883 pohřbem desetiletého chlapce Jirky. Na hřbitově navštívíme několik speciálních hrobových skupin, např. čestný kruh nebo čestnou alej, kde město ukládá ty osobnosti, jichž si opravdu cení. Je tady místo posledního odpočinku řady známých nebo pozoruhodných Brňanů, prohlédneme si mimo jiné hroby Leoše Janáčka, Ivana Blatného i jeho otce Lva, Jiřího Mahena, Johanna Gregora Mendela a mnoha dalších.

Během procházky se zastavíme i u architektonických skvostů, jako je obřadní síň od Bohuslava Fuchse nebo krematorium od Arnošta Wiesnera.

  • So 4.11.   10.00   Brno v baroku

sraz: IC Panenská 1

průvodkyně: Martina Zdražilová

Přijďte si v rámci Roku baroka podrobněji prohlédnout brněnské památky z této velké éry evropské architektury. Projdeme nejen veřejná prostranství, ale nahlédneme i za fasády domů a kostelů a seznámíme se se způsobem života v této době. A pokud bude počasí příznivě nakloněno, provede Vás průvodkyně v historickém kostýmu.

Více informací

Kdy se akce koná

16. září–4. listopad 2017

Vstupné

100 Kč
50,- děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P

Více informací a kontakt

Brno

+420 542 427 150
info@ticbrno.cz