Pavilon H, Výstaviště Brno

Koupit vstupenky

Alfons Mucha: Dva světy – Slovanská epopej a plakáty

Předchozí Následující
 • 26. květen – 31. prosinec 2018

 • #brnoslavirepubliku

 • Pavilon H
  Výstaviště Brno
  Výstaviště 405/1
  Brno 60300

Světově proslulá plátna Alfonse Muchy doplňuje sbírka plakátů

Slovanská epopej v Brně je světový unikát. Na výstavě ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY kombinuje dva světy Muchovy tvorby – majestátní cyklus pláten a jedinečnou sbírku plakátů.

Brno se tak stává prvním místem, kde jsou k vidění propojené dva světy tohoto českého velikána. K výstavě devíti největších pláten z cyklu Slovanská epopej se přidává nejrozsáhlejší sbírka Muchovy plakátové tvorby. Vzniká tak unikátní výstava, která na světě nemá obdoby.

Celkem devět pláten Slovanské epopeje, z nichž většina má rozměr 8×6 metrů, je umístěno v hlavní lodi pavilonu H. Sbírka Richarda Fuxy, která čítá bezmála dvě stovky artefaktů, mezi něž se kromě plakátů řadí také dekorativní panó, kalendáře, reklamy na nápoje, průmyslové výrobky a nejrůznější společenské a kulturní události, pak je v prostoru pod galeriemi pavilonu. Od roku 2013, kdy byla sbírka vystavena v Obecním domě v Praze, se podstatně rozšířila. Návštěvníci tak v Brně mají možnost vidět řadu exponátů, které dosud nespatřily světlo světa.

Unikátní kombinace Muchova díla mohla vzniknout díky spolupráci Hlavního města Prahy jako majitele cyklu Slovanská epopej, statutárního města Brna, Veletrhů Brno a Nadačního fondu Richarda Fuxy, který spravuje sbírku plakátů.

Otevírací doba:

18. 6. – 1. 7. 2018: 10.00–20.00
3.´7. – 31. 12. 2018: 10.00–18.00
V pondělí vždy zavřeno.

Dočasné změny návštěvní doby jsou vždy oznámeny na webu výstavy.
Dočasné změny návštěvní doby jsou vždy oznámeny na webu výstavy.

Festival RE:PUBLIKA rekapituluje sto let samostatné existence naší země. Mám velkou radost, že se v jeho rámci v Brně představí i světoznámá Slovanská epopej, a děkuji hlavnímu městu Praze za spolupráci. RE:PUBLIKA díky této výstavě symbolicky propojí naše dvě největší města. Toto prvorepublikové dílo světově proslulého českého umělce a moravského rodáka celou svou myšlenkou a provedením oslavuje český národ, hrdě se hlásí k naší minulosti a s nadějí nahlíží do budoucnosti. Jsem proto přesvědčený, že přesně naplňuje koncept a smysl Festivalu RE:PUBLIKA.

Petr Vokřál Petr Vokřál primátor Statutárního města Brna

Kdy se akce koná

26. květen–31. prosinec 2018

Vstupné

PŘEDPRODEJ

Předprodej vstupenek na Slovanskou epopej (výstava ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY) probíhá on-line, pro vstupenku si můžete přijít také na IC PANENSKÁ 1 nebo si ji koupit přímo na Výstavišti Brno v pavilonu H, kde se výstava koná. Doporučujeme ale určitě využít předprodej, neboť se může stát, že přijdete-li na místo, bude celý den vyprodáno a odejdete s nepořízenou.

 • 250 Kč běžné vstupné
 • 200 Kč děti, studenti, školy, senioři
 • 500 Kč rodinné vstupné

Více informací a kontakt

Pavilon H, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

dvasvety@bvv.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku