• Akce již proběhla

  • Univerzitní kino Scala
    Moravské náměstí 3, 60200 Brno

Serial Killer je první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě.

V Brně mezi 2. a 5. květnem představíme nejpopulárnější současné série z celého světa i méně známé projekty ze střední a východní Evropy. Nabízíme krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno.

Serial Killer sundá všechny, kteří jsou na současné seriálové tvorbě (ať už v TV, nebo na webu) závislí stejně jako my, nebo je to alespoň trochu zajímá. My televizi chápeme jako širokou platformu audiovizuálních děl, pro která je typická právě nezvladatelná touha publika je soustavně sledovat až do konce. A znova od začátku.

Náš festival je tak vlastně pro všechny, kteří žijí nebo přežívají v současném světě. Naši prarodiče utíkali na své chalupy, my (a vy také) se uzavíráme do světa televizních obrazovek a monitorů. Ano, sledování seriálů je zabíjení času, ale pojďme z toho společně udělat něco víc.

Cílem festivalu Serial Killer je poskytnout prostor pro mezinárodní setkávání profesionálů z filmového a televizního průmyslu s akademiky i různým publikem, aby společně mohli reflektovat seriály nejen ze střední a východní Evropy. Prostor pro novou motivaci (či demotivaci) televizní a webové tvorby i vlastních životů. Hledáme nové způsoby a přístupy k vyprávění, nepředvídatelné hrdiny, originální příběhy a nečekané situace. Zajímají nás témata se společenským dopadem, vzbuzující kontroverze i silnou diváckou odezvu. Toho všeho je Brno plné.

Jihomoravská metropole je progresivní a atraktivní město, které rapidně získává na popularitě díky svojí kultuře, přívětivosti, otevřenosti vůči novým věcem, nebo třeba díky falickým hodinám, soše s „koněm“ či rychle se měnícími představami o důstojnosti. V „Silicon Valley střední Evropy“ je několik vysokých škol, tisícová studentská populace, vysoký počet úspěšných mezinárodních firem a start-upů z oblasti IT i vědy. Všechno to dělá z Brna ideální místo úplně pro cokoliv, včetně nezřízeného zabíjení času. Jo, a také je tu Bar, který neexistuje.

Více informací

Kdy se akce koná

2.–5. květen 2018

Více informací a kontakt

Univerzitní kino Scala
Moravské náměstí 3, 60200 Brno

Událost na FB