COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Janáčkovo divadlo – Národní divadlo Brno Biskupský dvůr

Romeo a Julie – Léto na Biskupském dvoře

  • Akce již proběhla

  • Národní divadlo Brno - Janáčkovo divadlo
    Rooseveltova Brno

Prokofjevovo baletní drama Romeo a Julie mělo světovou premiéru v Národním divadle Brno v roce 1938 v choreografii legendy brněnské­ho baletu Iva Váni Psoty.

Málokterý baletní soubor se může pochlubit skutečností, že uvedl ve své historii ve světové premiéře dílo, které se stalo jedním z nejhranějších baletů na světě. Balet NdB takovýto titul má a právem i povinností patří k nejuváděnějším v jeho repertoáru, vždyť aktuální uvedení bude již sedmou premiérovou inscenací od roku 1938. Taneční zpracování Shakespearova dramatu je velmi oblíbené a mnozí proslulí choreografové vytvořili během 20. století legendární inscenace hrané po celém světě dodnes. Důvod, proč tomu tak je, lze hledat nejen ve věčně rezonujícím tématu tragické lásky, ale i v nád­herné hudbě Sergeje Prokofjeva, která je považována za jeden z nej­krásnějších baletních opusů vůbec.

 

LÉTO NA BISKUPSKÉM DVOŘE

A naše nová inscenace? Je klasická ve svém obsahu. Je příběhem mládí, prvního vzplanutí a vášně. Příběhem o nebezpečí slepých ideálů, o souboji snu a reality, o tíze společenských konvencí a nesmrtelnosti touhy a lásky. Záměrem tvůrců je ale zpracovat předlohu do tanečně současného tvaru, aktuálního, rezonujícího se vkusem dnešního balet­ního diváka.

 

Premiéra: 8. března 2019 v Janáčkově divadle

Více informací

Kdy se akce koná

14. červenec–18. červen 2021

Více informací a kontakt

Národní divadlo Brno - Janáčkovo divadlo
Rooseveltova Brno

+420 542 158 120 (všední den 8.30-18)
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku