Otevřená módní studia

Předchozí Následující
 • Akce již proběhla

 • Brno

Připojte se k nám a objevte Brno, město, které je hrdým nositelem bohaté textilní historie a přezdívky „moravský Manchester“.

V posledních letech začala v tomto městě tvořit řada módních návrhářek a návrhářů. V jejich ateliérech je možné nechat si ušít oděv na zakázku i vybírat z originálních autorských kolekcí vyráběných v limitovaném počtu. Brněnská studia jsou místem, kde vzniká oblečení pro ženy, muže a děti a kde můžete najít i unisexové kousky a módní doplňky. Vše je vytvářeno s láskou, důrazem na lokálnost, udržitelnost a nejvyšší kvalitu.

Před první adventní nedělí roku 2023 se brněnští návrháři a návrhářky rozhodli otevřít dveře svých studií veřejnosti. Po dva dny budete mít jedinečnou možnost osobně se s nimi setkat, nahlédnout do tvůrčího procesu a odnést si domů kousek Brna. Můžete zde doplnit svůj šatník nebo najít originální dárky pro své blízké.

Brno žije módou a my chceme, abyste byli jeho součástí.

LETÁK KE STAŽENÍ

ZAPOJENÁ MÓDNÍ STUDIA:

about studio

Za značkou about studio stojí Anna Cichá, Radka Ševcovicová a Tereza Válková. Studio v dnešní podobě založily v roce 2019, a plynule tak navázaly na vzájemnou spolupráci, která probíhá už od roku 2013. Nejdůležitějším znakem jejich tvorby je od počátku dokonalé řemeslné zpracování. Věnují se zakázkové tvorbě pro ženy, kterým nevyhovuje standardní konfekční velikost, i pro ty, které ocení individuální přístup a péči. Navrhují a šijí i svatební šaty. Vyznávají minimalismus a nadčasovost, kladou důraz na jedinečné střihy a precizní zpracování. Pro jejich nenahraditelné vlastnosti rády pracují s přírodními materiály, jako je hedvábí nebo vlna. Výroba oděvů probíhá za férových podmínek výhradně v Brně a blízkém okolí.

www.aboutstudio.cz

alešbáry

Stálice mezi českými oděvními designéry. Dvojice sofistikovaných módních návrhářů, kteří tvoří vždy v pozitivní emoci a pracují s promyšlenou nedokonalostí. Vytvářejí malé kolekce a zaměřují se na individuální péči o zákazníka. Vizionáři, jejichž kolekce jsou už od počátku udržitelné, nadčasové, z atraktivních materiálů. Jejich klientela je nejen různorodá, ale i stálá. Roste a dospívá s nimi. Aleš a Bára se nechávají ovlivňovat pouze svým vnitřním pocitem. Nucené módní trendy nemají vliv na jejich tvorbu, ale i přesto konečné modely odpovídají požadavkům těch nejnáročnějších klientů. V tvorbě této značky je celé spektrum modelových produktů. Vycházejí z tradice salonu první republiky, jež má u alešbáry rodinné kořeny.

www.alesbary.cz

 

ENTL

ENTL. Oblékne vaše já! Šije. Žije. V Brně. S vášní. S punkem v duši. S pečlivostí nejvyššího kalibru. Značku tvoří Jana Turečková a Alena Zezulová, dvě kreativní duše, které sdílejí lásku k designu a šití. V ateliéru oblékají ty, kteří na sebe chtějí něco svěžího, nadčasového či přidrzlého. Pečlivě vybírají kvalitní, především přírodní materiály, jako je len, bavlna, hedvábí nebo viskóza. Se stejnou pečlivostí a osobním přístupem se věnují i zakázkové tvorbě. A ano, šijí i pro muže! Nenechte si ujít jejich odvážnou pánskou kolekci. Svou vášeň vkládají nejen do svých výrobků, ale předávají ji i dál. Nabízejí kurzy šití pro začátečníky, pokročilé i individuální. Chtějí, aby móda byla zábava a způsob sebevyjádření. Jejich prioritou je využívání lokálních zdrojů a udržitelnost.

www.entl.cz

Pavel Jevula

Návrhář Pavel Jevula tvoří na míru pro ženy i muže od kabátů přes ručně pletené svetry až po svatební modely. V nabídce má i zajímavé batohy a tašky, které vyrábí z 3D materiálu s koženými detaily. V jeho ateliéru najdete unikátní kousky z módních přehlídek, které si můžete koupit či zapůjčit na party, svatbu nebo ples. Na modely používá udržitelné deadstock materiály vyrobené v České republice nebo Evropě. Nevěstám nabízí zdarma konzultaci v oblasti celkového stylingu včetně výběru vizáže a doplňků.

www.paveljevula.cz

 

KHAKU

Značka KHAKU se zaměřuje na unikátnost, návrat poctivého řemesla do šatníků, tuzemské materiály a práci s estetikou a symbolikou. Pod značkou KHAKU nevznikají jen kimona, ale především jejich atmosféra. Jejich autorka Alexandra Kopúnek se snaží vytvořit jedinečné kousky, v nichž by se lidé cítili jako ve snu, pohodlné pro všechna dobrodružství. Ke každému klientovi přistupuje individuálně a pro každé kimono vytváří vlastní návrh, obsahující ruční výšivky či ručně přišívané aplikace, které z nich dělají neopakovatelné kousky.

www.khakudesign.cz

Hana Starová Kubešová – během akce Otevřená módní studia otevřeno jen v pátek 1. 12.

Módní návrhářka Hana Starová Kubešová tvoří od roku 2016 pod vlastní značkou HK. Od začátku své tvorby se věnuje upcyklaci materiálů i oděvů. Do tvaru a příběhu oděvů promítá inspiraci z divadelního a filmového prostředí, ze scénografie či koncertů. Všechny tyto vjemy spojuje ve specifickém subkulturním eklektismu, který převádí do své tvorby. Setkat se u ní můžete i s prvky fantasy a anime světů.

www.instagram.com/hk_hanakubesova/

 

Markirio

Pod značkou Markirio se skrývá autorská móda nekonvenční návrhářky Markéty Vlašánkové. Symboly její práce jsou barvy, pohodlí a originalita. Věří, že každý člověk je jedinečný, originální, nezaměnitelný. Její modely jsou stejné – jedinečné, originální a nezaměnitelné. Kromě módní tvorby se Markéta věnuje též vedení Ateliéru Křídlo, kde kromě kurzů malby a kresby pro děti i dospělé organizuje i kurzy šití.

www.markirio.com

 

MELA

Mela je autorská módní značka, jejíž doménou jsou šaty všeho druhu. Převážně se jedná o společenské a polospolečenské šaty, které šije zákaznicím na míru. Klientky si mohou vybrat z velké škály střihů, materiálů a odstínů. Důležitým prvkem a předností Mely je osobní a individuální přístup ke každé ženě. Nejedná se pouze o šití na míru, ale především o spoluvytváření modelu, který vystihne osobnost zadavatelky.

www.facebook.com/MELAdressmaking/

 

Marie Mukařovská – během akce Otevřená módní studia otevřeno jen v pátek 1. 12.

Marie Mukařovská je vyhledávanou brněnskou návrhářkou především svatebních šatů na míru. Tvoří také limitované kolekce ready to wear, které najdete v jejím ateliéru, a na zakázku ušije prakticky cokoli. Její modely na míru jsou stylové, osobité a respektující především samotného zákazníka. Všechny tvoří s citem a empatií přímo pro něj. Oděvní tvorba Marie Mukařovské se vyznačuje precizním zpracováním, kvalitními materiály, promyšlenými detaily, elegancí a jednoduchostí.

www.mariemukarovskadress.com

 

O patro výš

Jekatěrina, Kristina, Zuzana a Natalia prorážejí udržitelnou cestu módní džunglí. Sbírají oděvy, které jiní už nechtějí. Snaží se nalézt příběhy tam, kde je jiní nevidí. Jsou třetí rukou, která pečlivě vybírá oblečení plné příběhů a lásky. Společně hledají alternativy, zkoumají jiné přístupy, aby módní kusy oděvů po krátkém nošení nebyly zapomenuty. Od května 2023 ladí zkušební provoz a koncept půjčovny s oblečením pro všechny, pro koho jsou módní kousky (nejen) z druhé ruky prostě „hot or not“. Chtějí se setkávat, zjišťovat, prozkoumávat a radovat se z nových objevů společně se svými zákazníky a zákaznicemi. Nabízejí oblečení na formální i neformální příležitosti, na party, focení, konferenci i svatbu kamarádky. V jejich šatně najdete vedle konfekce i oděvy od lokálních designérů.

https://www.instagram.com/o.patro.vys/

 

PROCHAZKA CARBON LUGGAGE

PROCHAZKA CARBON LUGGAGE je výrobce exkluzivních cestovních kufrů, dámských kabelek, tašek, pánských tašek, peněženek a diářů, inspirovaných výrobky původní firmy, odrážející tradici precizního zpracování a kvalitních materiálů. Firma je nazvaná podle Vladimíra Procházky, který v roce 1930 založil v Brně velkoobchod s papírenským zbožím a kancelářskými potřebami doplněný o ruční koženou galanterii. Až do roku 1948 se výrobky z jeho dílny těšily velké oblibě nejen mezi stálými zákazníky, ale i mezi československými celebritami. V jeho reklamních kampaních účinkovali přední čeští herci, například Voskovec s Werichem. Dnes všechny produkty, které vyšly z dílny pod názvem Vladimír Procházka, hrdě nesou téměř stoleté logo VP, zároveň využívají spojení technologie uhlíkových vláken a jedinečného designu.

www.vladimirprochazka.com

 

Pura Vida

Autorská módní značka od roku 2015 šije oblečení pro holky, které věří, že barvy, vzory a neotřelé módní kombinace dokážou zlepšit náladu a zvýšit sebevědomí. Na samém počátku Pura Vidy stálo spojení Petruccyi, ilustrátorky a designérky, s Petrou Němečkovou, která má na starosti produkci. Z podnikání zaměřeného převážně na interiéry se se zrodem prvních celopotištěných legín stala módní značka, která v roce 2018 otevřela v Brně první obchod a navázala celou řadu spoluprací s dalšími umělci, místními řemeslníky a dodavateli. Vlastní výroba – plotr, sublimační lis i šicí stroje – rozvázala autorkám ruce a dala jim nahlédnout za hranice dodavatelského „to nejde“. Ve své barevné továrničce mají možnost experimentovat a ladit produkty do nejmenšího detailu, a díky tomu nabízet barevné a optimistické outfity na sport i každodenní nošení.

www.puravidashop.cz

 

Reparáda

Reparáda je módní značka, která se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion. Její autorky nebaví rychlá móda z nadnárodních řetězců, upřednostňují kvalitu a osobní vztah. Vybírají látky s ohledem na životní prostředí a pohodlí při nošení. Pracují převážně s přírodními materiály a dávají si záležet i na detailech – třeba knoflících z české knoflíkárny. Přesvědčte se u nich, že není nad poctivou ruční práci. Že udržitelná móda nemusí stát o moc víc než ta z řetězce. Že v ní budete nejen krásně vypadat, ale také se cítit pohodlně. Všechny kousky šijí v Brně a okolí, pečlivě a s důrazem na každý detail. V rámci Open Fashion Studios otevírají v pátek i šicí dílnu na Cejlu, kde chystají výprodej přebytkových látek a dílničku pro děti. Pokud chcete raději nakoupit, přijďte na třídu Kpt. Jaroše, kde bude otevřeno též v sobotu.

www.reparada.cz

 

SALONč4

SALONč4 je zakázkové krejčovství v srdci Brna, které šije pro klienty i české designéry. V jeho dílnách vznikají přehlídkové a ready to wear modely pro Jana Černého, Zoltána Tótha, Alexmonhart a Liběnu Rochovou. Krejčovský ateliér sídlí v secesním bytě, který vybízí k poznání sebe sama. Šije obleky, svatební šaty, podporuje koncept udržitelnosti a lokálnost. Úzce spolupracuje se vzdělávacími instituty, kam jeho provozovatelé chodí přednášet, kultivují prostředí řemeslné výroby a zaměstnávají absolventy. Zprostředkovávají praxi pro studenty a sdílejí know-how, aby mladé motivovali zůstávat v oboru. V roce 2022 byl SALONč4 nominován na cenu Czech Grand Design za módu.

www.salon4.cz

 

SESTRY

Oděvní značka SESTRY vznikla z vášně pro udržitelnou módu a touhy podělit se o lásku k šití. Jedná se o kreativní duo sester z Brna, které nejenže vytvářejí zakázkové modely, ale také se pohroužily do autorské oděvní tvorby, jež spojuje udržitelné přístupy v módě s nádechem dekadence a romantiky. Jejich hlavní misí je představit světu krásu a hodnotu udržitelného šití, proto pravidelně pořádají inspirativní šicí workshopy a kurzy pod názvem „Sew & wine“. Na nich nejenže učí kurzisty dovednostem v oblasti šití, ale také zvyšují povědomí o negativních dopadech tzv. rychlé módy na naši přírodu, porušování lidských práv a dalších nekalých praktikách v oděvním průmyslu.

www.sestry.store

 

TO.GET.HER

V TO.GET.HER věří v krásné designové oblečení v harmonii s přírodou. Tvoří udržitelnou nadčasovou módu z organických materiálů prvotřídní kvality, ohleduplnou k životnímu prostředí. Značka, založená v roce 2019 designérkou Hanou Prchalovou, se specializuje na dámskou ready to wear módu s důrazem na pohodlí zákaznic a dokonalé řemeslné zpracování oděvu. Jednoduché střihy jsou vždy vyváženy rafinovanými detaily a odpovídají životnímu stylu ambiciózní ženy současnosti. Pod hlavičkou brněnského studia vznikají také unikátní modely svatebních šatů z luxusních přírodních materiálů nejvyšší kvality, navržené s ohledem na nošení i po svatebním obřadu. Pečlivě vybrané látky s dohledatelným původem a mezinárodně uznávanými certifikáty pocházejí od českých a evropských dodavatelů. Veškeré modely šijí dva páry zkušených rukou v brněnském studiu.

www.togetherstudio.cz

 

VENNA.STUDIO

Střihy jednotlivých kousků od venna.studio jsou nadčasové a převážně oversized. Dokážou se přizpůsobit vaší náladě a budou vás doprovázet dlouhá léta, přesně v duchu slow fashion. Ve studiu nepoužívají klasické velikosti, na výběr je maximálně ze tří variant a je pouze na vás, ve které se budete cítit sami sebou. Kousky od tohoto studia s vámi jednoduše splynou, a to díky rafinovaným střihům i unikátním vlastnostem přírodních materiálů. Pro jejich tvůrce je důležitá funkčnost a variabilita, i proto lze jejich oblečení ve většině případů nosit několika způsoby podle toho, co vás v danou chvíli bude bavit. Během dne tak zvládnete pracovní schůzku, venčení vašeho mazlíčka i setkání s přáteli. Kousky od venna.studio se neřídí sezónností, k přírodním materiálům přistupují s respektem a snaží se jej využít naplno.

www.vennastudio.com

 

VYŠIJU – během akce Otevřená módní studia otevřeno jen v pátek 1. 12.

Pod značkou Vyšiju se skrývá autorská tvorba propojující ilustraci a ruční výšivku. Celá tvorba se inspiruje folklorem a odráží jeho zvyky a tradice. Cílem je podpořit předávání tradic a jejich uchování pro další generace. Kromě tradičních kousků zde najdete i modernější řadu, která je určena pro každodenní používání a nošení. Mezi nejoblíbenější patří ručně vyšívané mikiny, které vznikají přímo na přání majitelů. Kvůli velkému zájmu o ně pak začaly vznikat i limitované řady tašek a mikin s potiskem, kde díky ilustraci vznikají netradiční motivy s tradičními prvky. Všechny zmíněné kousky si budete moci zblízka prohlédnout a prozkoumat i skici a kresby, které předcházely jejich finální podobě. K prozkoumání bude i vyšívací sada, se kterou si pak můžete originální vyšívaný kousek vytvořit sami doma.

https://www.vysiju.com

 

WOLFGANG Store

WOLFGANG – brněnský fashion hood brand byl založen v roce 2012. Soustředí se na nadčasové oblečení pro ženy i muže. Vybírá ty nejpříjemnější prémiové materiály, které se zpracovávají v Brně i dalších českých městech. Nepodřizuje se trendům, ale vytváří svěží a současný design oblečení, které na sebe v průběhu let navazuje. Vyrábí kvalitní a velmi pohodlné kousky, ve kterých se budete cítit i vypadat skvěle. From the gang to the gang.

www.wolfgangstore.cz

 

Youngprimitive

Značku youngprimitive založil Filip Urban na podzim roku 1999 nejdříve jako blog, kde začal vystavovat svou tvorbu. Jako hlavní nosič nápadů a postojů si zvolil tričko, jejich první designy šly do tisku v roce 2004. Youngprimitive se stále vyvíjí a od triček přes tištěné legíny s autorskou grafikou se postupem času a s přispěním Filipovy ženy Jitky přenesl k nadčasovým, převážně dámským kouskům. Zakládají si výhradně na lokální výrobě, preciznosti a nadčasovosti. Sahají hlavně po ekologicky šetrných a přírodních materiálech. Pracují s bambusem a bio bavlnou z lokálních textilek, které doplňují limitovanými kousky z ekologicky šetrných zdrojů. Rádi spolupracují s místními řemeslníky a například jejich kolekce vlněných svetrů vzniká z certifikovaných přízí přímo v Brně. Brněnští zákazníci mají také možnost navštívit malý showroom přímo v dílně.

www.youngprimitive.cz

 

Klára Židková

Dílna Kláry Židkové se zaměřuje zejména na zakázkovou práci na míru. Oblíbené je zpracování kabátů a dalších kusů těžké krejčoviny. Nicméně při návštěvě ateliéru nejenže se ocitnete rovnou ve výrobním prostoru, můžete též pohodlně zkoušet hotové autorské kusy od večerních šatů přes kabáty až po sukně i košile, které jsou již připraveny formou prêt-à-porter. Stabilní součástí práce Kláry Židkové je také upcyklace, zpracování odpadních odstřihů a deadstock materiálů. Přijďte zažít kombinaci luxusu (oděvy) a punku (prostředí). Po oba dny Open Fashion Studios je pro vás připravena speciální nabídka. Při nákupu či zadání zakázky v těchto dnech obdržíte 10 % slevu. Přístup ke kávovaru, víno, handmade reprobedny z devadesátek „po tatovi“ s písničkami a další součásti nenápadného až nesnesitelného půvabu bytí zaručeny!

https://www.instagram.com/klarazidkovaa/

V rámci areálu na Kraví hoře se ateliér nachází v budově číslo 26 (starorůžová, druhá odspodu od vrátnice). Při mírném bloudění neváhejte volat na telefonní číslo +420 602 784 210 pro radu.

 

 

Více informací

Kdy se akce koná

Vstupné


zdarma

Více informací a kontakt

 • Alešbáry, Pellicova 5b
 • About studio, Malinovského náměstí 4
 • ENTL, Kotlářská 27
 • Pavel Jevula, Schovaná 1
 • KHAKU, Milady Horákové 16
 • Hana Starová Kubešová, Gorkého 1 (zvonek č. 10, 2. patro)
 • Markirio, Václavská 7
 • MELA, Vachova 8
 • Marie Mukařovská, Gorkého 1 (zvonek č. 10, 2.patro)
 • O patro výš, Bílého 5
 • PROCHAZKA CARBON LUGGAG, Purkyňova 99a, (areál za Technickým muzeem, budova S)
 • Pura Vida, Minská 15
 • Reparáda, třída Kapitána Jaroše 39a – obchod, Cejl 58/72 – dílna
 • SALONč4, Čápkova 4
 • SESTRY, Jaselská 17
 • TO.GET.HER, Údolní 19, (KUMST – budova B, 3. patro, místnost 318)
 • VENNA.STUDIO, Václavská 6
 • VYŠIJU, Gorkého 1 (zvonek č. 10, 2.patro)
 • WOLFGANG Store, Vachova 8
 • Youngprimitive, Ječná 26b (vstup ze zadní strany budovy)
 • Klára Židková Rybkova 23 (areál VUT, budova číslo 26)

Brno

Událost na FB