Káznice

Mezinárodní komiksový festival KOMA

  • 8.–11. říjen 2020

  • Bratislavská 249/68, 602 00 Brno-střed

KOMA je první festival svého druhu v Brně, který představuje současnou komiksovou tvorbu.

Komiksové iniciativy KOMIXXX – galerie Šaufenstr – časopis Aargh! spojily své síly a už pošesté prezentují odlišné formy pojetí komiksu a současného umění jako dva provázané světy. Elementy v podobě výstav, živého malování, výtvarných instalací, symposií, filmových projekcí, workshopů, komiksového trhu, koncertů, divadel či storytellingu vtahují diváky do jednotlivých událostí, které utvářejí KOMU jako živoucí organismus.

S letošním rokem se festival stěhuje, pomyslné brány do světa komixu se tentokrát otevřou v Káznici na Cejlu. A hlavním tématem letošního ročníku bude TABU.

Genius Loci brněnské káznice přímo vybízí k otevření témat, která jsou skrytá, přesto všudypřítomná, vypovídající o rozpoložení naší společnosti. Kde je hranice mezi schváleným, oficiálním, přijatelným a naopak nežádoucím, úmyslně zamlčovaným a upozaďovaným? TABU za oponou mezi spirituálnem a společenskou konvencí láká přitažlivostí zakázaného i děsí strachem z ponížení a odmítnutí. Pojďme společně přenést TABU do společenského dialogu.

Kdy se akce koná

8.–11. říjen 2020

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Káznice

Bratislavská 249/68, 602 00 Brno-střed

Událost na FB
info@festivalkoma.cz