COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Mezinárodní den průvodců

  • 17. duben 2021

  • Začátek prohlídek v 10:00 a v 14:00

  • Brno

Třetí únorový víkend byl vždy ve znamení zajímavých prohlídek v rámci Mezinárodního dne průvodců. Vzhledem k nařízením Vlády ČR, se letos tato akce v tradičním termínu neuskutečnila. 18. ročník připravuje TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Pokud to situace dovolí, město si s profesionálními průvodci projdete v náhradním termínu, v sobotu 17. dubna 2021.

Brno před 100 lety                                                            

Průvodkyně: Marina Sedláková

Sraz: nádvoří Staré radnice

V předloňském roce jsme si připomněli 100 let od vytvoření tzv. Velkého Brna připojením dvou desítek předměstských obcí. Během této prohlídky se dozvíte, jak vypadalo centrum před 100 lety, když bylo Nové Brno šestým nejlidnatějším městem v podunajské monarchii.

Brno divadelní a hudební                                                       

Průvodkyně: Jana Taušová

Sraz: nádvoří Staré radnice

Zjistěte, kde stojí brněnská divadla, a poslechněte si vyprávění o jejich historii a osobnostech spojených s brněnskou divadelní scénou. Dozvíte se například, že divadlo Reduta je nejstarší divadelní budovou Evropy a že Mahenovo divadlo se může pyšnit tím, že bylo prvním plně elektricky osvětleným divadlem v Evropě. Průvodkyně se zmíní také o festivalech Janáček Brno a Divadelní svět Brno.

Brněnské morytáty

Průvodce: Jan Kruba

Sraz: nádvoří Nové radnice

Při této oblíbené procházce centrem Brna vám průvodce popovídá a ukáže, kde se odehrál v minulosti jaký mord, jaká pověst se k němu váže a jaký přízrak kdy a kde můžete potkat. Ale nebojte se, s průvodcem budete v bezpečí.

Masarykova čtvrť             

Průvodkyně: Bohuše Červená

Sraz: na zastávce Marie Pujmanové, trolejbus č. 38

Projdete se Masarykovou čtvrtí, která byla před zhruba 100 lety projektována jako zahradní město, a dodnes si zachovala svůj příjemný charakter. Uvidíte řadu známých vil, například Dům pro dva mládence, vilu Láskových nebo vilu Neumark, a dále architekturu 60. a 70. let, kterou v exteriéru doplňuje zajímavá sochařská výzdoba.

Černá Pole

Průvodce: Kristýna Burianová

Sraz: před vilou Löw-Beer, Drobného 22

Vila Löw-Beer, vila Tugendhat a Arnoldova vila – to je trojice vil v Černých Polích, které vám během své prohlídky průvodkyně představí. Dozvíte se o historii těchto vil, jejich obyvatelích i o tom, jakou funkci plní vily dnes. V rámci prohlídky uvidíte i přízemí vily Löw-Beer.

Ústřední hřbitov

Průvodce: Marie Schönová

Sraz: před hlavní branou hřbitova, Vídeňská ulice

Ústřední hřbitov patří svou plochou k největším hřbitovům v České republice. Není pouze místem posledního odpočinku pohřbených osob, ale i galerií umělecky hodnotných náhrobků od význačných umělců nebo známých kamenických dílen. Nedílnou součást hřbitova tvoří zeleň a prohlédnete si také pohřebiště sovětských a rumunských vojáků a odbojářů.

Centrum města v němčině

Stadtführung im Stadtzentrum in Deutsch

Stadtführerin: Lenka Matulová

Treffpunkt: Altes Rathaus

Entdecken Sie die zweitgrößte Stadt Tschechiens. Es wartet auf Sie ein klassischer, spannender und unterhaltsamer Rundgang mit den wichtigsten Sehenswürdigkeiten der Stadt. Erleben Sie eine gemütliche Tour, die mit der Geschichte der Stadt und den Legenden verbunden ist. Lassen Sie sich von Brünn verzaubern. Die Stadt, wo die Menschen gerne zurückkehren.

Centrum města v angličtině   

Guided tour in English

Guide: Zdeněk Galandr

Meeting point: Old Town Hall

The Brno Tourist Information Centre invites all Czech and foreign visitors to attend guided city tours around the city centre to learn about histocal monuments interesting places of Brno. Immerse yourself in the history of the city of Brno while listening to our experinced guides who will certainly know all the answers to your curious questions.

 

Více informací

Kdy se akce koná

17. duben 2021 - 10:00

Vstupné

Vstupné: 30 Kč
Předprodej bude zahájen 1. 4. 2021 v 9.00 v IC TO JE Brno, Panenská 1 a v IC pod krokodýlem, Radnická 8 a online (v závislosti na aktuální situaci).

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku