Mendel Festival

  • Akce již proběhla

  • Brno

Festival věnovaný jedné z nejslavnějších osobnosti Brna – Gregoru Johanu Mendelovi.

Mendel byl osobností s množstvím znalostí a renesanční člověk v pravém slova smyslu. Proto i festival, který jej oslavuje a připomíná je multižánrový, odborný i zábavný a spojuje vědu, umění i komunitní rozměr.

Nadcházející ročník má pro Vás spoustu novinek! Dne 17.7.2021 popřejeme Mendelovi k narozeninám přímo v jeho rodišti v obci Vražné.

V pátek 23.7.2021 Vám v zahradě Augustiniánského opatství nabídneme letní kino, o filmu rozhodnete sami hlasováním na FB.

Sobota již tradičně nabídne popularizačně-naučné aktivity, které pořádáme společně s Mendelovým muzeem, komentované prohlídky celého areálu, oblíbené odborné přednášky a bohatý doprovodný kulturní program. Těšit se můžete také na cestu do časů Gregora Johanna Mendela a podívat se, jak se lidé tehdy oblékali, jak trávili volný čas a co si připravovali k obědu. Ve stinné zahradě opatství budou také probíhat lekce jógy pod vedením odborníků!

V neděli 25.7.2021 můžete zavítat do baziliky na slavnostní mši svatou.

U partnerů festivalu jako Masarykova univerzita, Mendelova univerzita, Hvězdárna a planetárium Brno, VIDA!, Zoo Brno, Knihovna Jiřího Mahena a ve městech Vražné a Znojmo potkáte náš festivalový tým.

Festival se uskuteční za finanční podpory statutárního města Brna.

 

Kdy se akce koná

23.–25. červenec 2021

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!