COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Staré depo Masarykova okruhu

Masarykův okruh, legenda

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Jihlavská ulice

Symbolicky v místech, kde se v roce začala psát historie legendární brněnské závodní tratě, se ve čtvrtek 6. srpna od 14 hodin sejdou členové Abajafans a další příznivci motorismu i zájemci o historii Brna, aby si přímo ve starém depu Masarykova okruhu v Bosonohách připomenuli několik významných výročí spojených s tímto okruhem.

Stane se tak „ve starém depu s novou tváří“, který postavami a výjevy z devadesátileté historie okruhu upravili graffiti umělci a další brněnští nadšenci do podoby, která již přitahuje pozornost i zahraničích příznivců motorismu a historie.

Benefiční setkání pod názvem MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA bude první plánovanou akcí celoročního projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU, který připomíná významná sportovní jubilea a výročí spojená s Brnem a našim regionem. V předvečer letošního startu GP bez diváků to bude zejména 70. výročí prvního startu motocyklů z tohoto depa a 55. výročí prvního motocyklového mistrovství světa. Po vzdání pocty těm, kteří se do historie Masarykova okruhu zapsali, zazní československá hymna, která zde zněla také v neděli 10. září 1950, kdy se zde jel poprvé závod motocyklů, i v neděli 25. července 1965, kdy se poprvé závodilo o světové mistrovské body.

Poté se společně s autory upravené boxové stěny projdeme „graffiti historií“ Masarykova okruhu a Sylvie Zouharová Dyková z Technického muzea v Brně pak představí 16 panelů výstavy MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA, která pak bude od září do konce roku putovat po všech městských částem a obcích, kudy se závodní auta od roku 1930 a motorky od roku 1950 proháněly.

U slavnostního setkání v předvečer startu GP v Brně budou přímo v historickém depu Masarykova okruhu i významné motoristické osobnosti, ze které jmenuji alespoň desetinásobného mistra Československa Petera Baláže. Vstup na akci je volný.

Kdy se akce koná

6. srpen 2020 - 14:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Staré depo Masarykova okruhu

Jihlavská ulice

vladimir.koudelka@sportmedia.cz