Brno - různá místa

Maraton hudby Brno

Předchozí Následující
  • 8.–11. srpen 2024

Čtyřdenní mezinárodní multižánrový hudební festival umístěný do veřejného prostoru a architektury historického centra města Brna.

Cílem festivalu je návštěvníkům nabídnout žánrovou pestrost, která vytváří prostor k objevování a experimentování. Jeho unikátní dramaturgii zaštiťuje hudební publicista Milan Tesař, vedoucí hudební redakce Radia Proglas a vedoucí mezinárodního panelu rozhlasových hudebních publicistů World Music Charts Europe (WCME).

Návštěvníci se mohou těšit na koncerty mezinárodně uznávaných umělců, stejně jako na objevy, premiéry a na hudbu v nových kontextech.

Rezidenčním umělcem festivalu je pro rok 2024 francouzský akordeonista Vincent Peirani. Tento světově respektovaný hudebník se pohybuje na poli jazzu, world music, rocku i experimentální hudby a je vzorem pro mnohé další umělce.

Součástí festivalu jsou rovněž vystoupení buskerů v designových pokojích od výtvarnice Kateřiny Šedé umístěných v ulicích města. Diváci tak mohou zažít koncerty například z koupelny, ložnice, dětského pokoje i obýváku.

Více informací a kompletní program na www.maratonhudby.cz

Kdy se akce koná

8.–11. srpen 2024

Vstupné


Od 200 Kč

Více informací a kontakt

Brno - různá místa

Událost na FB