Pavilon A, Výstaviště Brno

Má vlast zblízka a nahlas – světová premiéra audiovizuální výstavy

  • 8.–17. červen 2018

  • Pavilon A, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Světová premiéra audiovizuální výstavy České filharmonie v londýnské produkci! Od tvůrců zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně. Dovedete si představit oslavu století bez Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka?

Putovní výstavu Má vlast zblízka a nahlas připravili filharmonici k příležitosti 100. oslav založení republiky. Uvnitř speciální zatemněné konstrukce budou na oboustranné ledkové obrazovky promítána videa doprovázená audionahrávkou ve špičkové kvalitě a mistrovském provedení České filharmonie, která vás přenesou do virtuální reality. První část, Vltava Bedřicha Smetany, symbolizuje hlubokou historii českého národa. Video sleduje tok řeky Vltavy, která zde představuje tok času. Na každé z projekčních ploch je jiný obraz, ty se z určitých pozorovacích úhlů mohou spojit v jeden a vytvářet tak nová sdělení, třetí rozměr. Druhá část projekce je zaměřena na rozmach českého umění v období od první republiky. Hudebním motivem je čtvrtá a pátá věta Janáčkovy Sinfonietty. Tato část pracuje s motivem taveného skla, které je animováno tak, aby bylo v neustálém pohybu a v souladu s hudbou se přetvářelo z abstraktních tvarů v díla českých malířů, architektů a designerů.

Celý artwork navrhuje agentura 59 Productions z Londýna, která je absolutní špičkou v oboru. Spolupracuje pravidelně s BBC Proms, s Edinburským hudebním festivalem, připravovala projekty například pro Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau, pro Operu v Sydney, mezi velmi zajímavé projekty patří unikátní videomapping na letadlo, a bezpochyby nejpůsobivější referencí je kompletní vizuální řešení slavnostního zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně.

Na Festivalu RE:PUBLIKA bude projekt odstartován v pátek 8. června a výstava bude přístupná denně až do konce festivalu.

#Brnoslavirepubliku

 

 

Kdy se akce koná

8.–17. červen 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Výstaviště 405/1, Pisárky, Brno, Česko

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku