KÁZNICE ŽIJE

Předchozí Následující
  • 5 dramaturgických linek

  • Bratislavská 68
    Brno 602 00

  • Oživte káznici s námi!

Bývalá Káznice na Cejlu je místem pohnuté historie a mnoha nespravedlivě zmařených lidských osudů. Současně je ale také unikátním historickým prostorem, který může inspirovat a pozitivně ovlivňovat své okolí i celé Brno. Káznice nyní ožívá díky nové dramaturgii. K zavedeným komentovaným prohlídkám přibývá nový koncept, který má za cíl s citem redefinovat a rozšířit účel tohoto místa. Je oslavou toho, že žijeme v jedinečném období, jež nám umožňuje dát bývalému sirotčinci a brutálnímu vězení nový smysl.

Dramaturgie vychází z pěti základních linek, které respektují historii i specifičnost prostoru, ale současně se nebojí hledět do budoucnosti. Víme, že Káznice pamatuje, proměňuje, spojuje, inspiruje a přesahuje. A hlavně žije!

Co to konkrétně znamená? Že vůbec nevadí, když už jste tu jednou byli, můžete sem chodit opakovaně. Existuje ucelený program, který v kontextu základních linek naplňuje Káznici životem. Konají se zde divadelní představení, výstavy, koncerty, workshopy, semináře anebo sem prostě lidi chodí na pivo či kávu do prostoru s neopakovatelnou atmosférou. Program zapojuje obyvatele z blízkého okolí i celé Brno. Program, který baví, vzdělává a současně připomíná dobu, kterou už nikdy nesmíme dopustit.

Chcete být při tvorbě tohoto programu? Neváhejte a ozvěte se nám!