COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Káznice Live

Předchozí Následující
  • Kultura online

  • Bratislavská 602 00

Káznice LIVE vznikla na jaře letošního roku jako reakce na koronavirovou krizi, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesunulo na internet a bývalá Káznice se stala místem, odkud bylo možné kvalitně vysílat. Nyní se projekt Káznice LIVE pod hlavičkou Druhá vlna vrací s unikátním divadelním programem, improvizované talkshow, performance i koncerty.

Představení jsou site-specific, ušité přímo na míru historii a prostoru brněnské Káznice. Mezi účinkujícími se objeví například divadlo Husa na Provázku nebo divadlo Buranteatr. Jedním z unikátních kulturních zážitků bude inscenace Tvůj Jan. Dílo je inspirováno stejnojmennou divadelní hrou koncipovanou pro Káznici, kde byl vězněn básník Jan Zahradníček v 50. letech. K dalším patří představení I AM NORMAL: EXAMPLE NO. 3 z produkce Buranteatr, umělecký koncept na pomezí výtvarné instalace, performance a happening šitý prostředí Káznice na míru. Pandemický kabaret herců Divadla Husa na provázku bude trefně glosovat nastalou situaci kolem koronaviru. Nebudou chybět ani koncerty různých žánrů, od rapu v podání Mc Geye po cellofolk Pavla Čadka.

Vysílání probíhá v HD kvalitě na facebookové stránce Káznice LIVE, paralelně pak na facebookových profilech dalších partnerů. FB streamy jsou nyní dostupné i pro diváky bez facebookového profilu – živě i ze záznamu. Těšíme se na další semestr brněnské kultury s vámi!

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury.
Káznice LIVE se uskutečňuje pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Kdy se akce koná

12. říjen 2020–31. květen 2021

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB