Brněnská přehrada Hrad Špilberk

Ignis Brunensis – světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy

  • Akce již proběhla

  • Brno

Světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy v Brně.

Dvaadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS s festivalem zábavy uvidí Brno a jihomoravský region od 24. května do 16. června 2019. Pro hlavní soutěž zahraničních a českých týmů na hladině Brněnské přehrady budou připraveny čtyři velkolepé ohňostrojné show v tradičním systému sobota 1. 6. (Česko) – středa 5. 6. (Portugalsko) – sobota 8. 6. (Filipíny) – středa 12. 6. (Norsko). Závěrečný epilog nad hradem Špilberk bude odpálen v sobotu 15. června.

Ohňostrojnou přehlídku bude i letos provázet kolem padesáti zábavních a prezentačních akcí. Festivalovým podtitulem je letos Brno – univerzitní město a především jubilea 120 let Vysokého učení technického v Brně, 100. výročí Masarykovy univerzity, 100 let Mendelovy univerzity v Brně, ale i loňská stovka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Stejně tak Dopravní nostalgie (15. až 16. června) připomene jízdním defilé a výstavou historických vozidel veřejné dopravy v sobotu 15. června na brněnském náměstí Svobody výročí 150 let městské hromadné dopravy v Brně. Po letech by se měl v ulicích objevit tramvajový vůz tažený koňmi společně s populární parní tramvají Caroline z počátků MHD a dalšími technickými skvosty. V neděli 16. června se připojí také oslavy 15 let Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK).

O závěrečném festivalovém víkendu se uskuteční tradiční přehlídka mladých umělců Mozartovy děti. A inscenací Městského divadla Brno Romeo a Julie odstartuje již desátý seriál divadelních a koncertních představení Léto na Biskupském dvoře v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu, který probíhá i během letních prázdnin. Zkrátka řečeno, Brno – město uprostřed Evropy už před prázdninami znovu zaplaví pestrá zábava i poznávání.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinnou závaznou dvouminutovou částí minimálně 17 minut. Epilog je plánovaný v délce asi 12-13 minut. Originální hudební doprovod k ohňostrojům vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM.

Kdy se akce koná

24. květen–16. červen 2019

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku