Brněnská přehrada Hrad Špilberk

Ignis Brunensis – světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy

  • Akce již proběhla

  • Brno

Světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy v Brně.

Jedenadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS s festivalem zábavy uvidí Brno a jihomoravský region od 25. května do 17. června 2018. Pro hlavní soutěž zahraničních a českých týmů na hladině Brněnské přehrady budou připraveny čtyři velkolepé ohňostrojné show v tradičním systému sobota 2. 6. – středa 6. 6. – sobota 9. 6. – středa 13. 6. Závěrečný epilog nad hradem Špilberk bude odpálen v sobotu 16. června.

Festivalu se zúčastní jako vítězové evropských a světových ohňostrojných soutěží Francie, Rumunsko, Polsko a také domácí české týmy. O hlavní putovní cenu IGNIS BRUNENSIS budou bojovat na brněnském přehradním jezeře polský, rumunský a francouzský tým. Česká republika letos zajišťuje nesoutěžní show.

BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

sobota 2. 6. 2018 / 22:30 / PRELUDE
FLASH BARRANDOV SFX Česko

středa 6. 6. 2018 / 22:30 / SOUTĚŽ 1
SUREX Polsko

sobota 9. 6. 2018 / 22:30 / SOUTĚŽ 2
PYRO EVENTS Rumunsko

středa 13. 6. 2018 / 22:30 / SOUTĚŽ 3
POK 2.0 LUX FACTORY Francie

CENTRUM BRNA – NAD HRADEM ŠPILBERK

sobota 16. 6. 2018 / 22:30 / EPILOG
IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko

Letošní festival provází stoleté výročí Československa. Domácí i zahraniční designéři ohňostrojných show dostávají povinnou dvouminutovou hudbu pro zapracování československého motivu do celkového designu a hudebního doprovodu svých ohňostrojných představení. Vybrána byla koncertní předehra Karneval od Antonína Dvořáka v nahrávce pod vedením dirigenta Jiřího Bělohlávka, kterou pro přehlídku věnovala Česká filharmonie. Epilog nad Špilberkem bude celý věnovaný významnému jubileu založení společného státu Čechů a Slováků.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinnou závaznou dvouminutovou částí minimálně 17 minut. Epilog je plánovaný v délce asi 12-13 minut. Originální hudební doprovod k ohňostrojům vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM.

Přehlídka STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS probíhá letos v souběžném termínovém období s dominantním festivalem RE:PUBLIKA, který v Brně připomíná 100 let Československa a 90 let od otevření brněnského výstaviště. Oba produkční týmy aktivně spolupracují na koordinaci aktivit – například návštěvníci večerních programů na výstavišti mohou těšit na posílené dopravní spojení MHD Dopravního podniku města Brna do ohňostrojné lokality na přehradě nebo další aktivity.

Kdy se akce koná

25. květen–17. červen 2018

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku