COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Brněnská přehrada Hrad Špilberk

Ignis Brunensis – světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy

  • 29. květen–21. červen 2020

  • Brno

Světová soutěž ohňostrojů s festivalem zábavy v Brně.

Třiadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS s festivalem zábavy uvidí Brno a jihomoravský region od 29. května do 21. června 2020. Pro hlavní soutěž zahraničních a českých týmů na hladině Brněnské přehrady budou připraveny čtyři velkolepé ohňostrojné show v tradičním programovém schématu sobota 6. června – středa 10. června – sobota 13. června – středa 17. června. Finálový ohňostroj nad hradem Špilberk bude v sobotu 20. června a zahajovací prelude je plánováno na pátek 29. května 2020.

Úvodní i finálový nesoutěžní ohňostroj nad hradem Špilberk tradičně rozšíří zážitky příznivců několik století uznávaného ohňostrojného řemesla a uctí výročí hudebních velikánů. Zahajovací ohňostrojné Prelude – 29. května – připomene osmdesátku v současnosti rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Ohňostrojné Galafinále nad Špilberkem – 20. června – bude ve znamení 250. výročí od narození Ludwiga van Beethovena.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinnou závaznou dvouminutovou částí minimálně 17 minut. Epilog je plánovaný v délce asi 12-13 minut. Originální hudební doprovod k ohňostrojům vysílá exkluzivně Rádio Krokodýl 103 FM.

Ohňostrojnou přehlídku bude i letos provázet kolem padesátky akcí v Brně a na jižní Moravě sdružených do doprovodného festivalu zábavy. Jako každoročně se na úvod festivalových programů odehraje renomovaná soutěž 23. Mezinárodního policejního mistrovství v jezdectví se slavnostním defilé jízdních ekip v centru Brna (29.5.) a jezdeckými soutěžemi 30.5. v areálu Panská Lícha. Zejména pro děti, ale i juniory a seniory budou v produkci různých pořadatelů připraveny mezi 30.5. až 21.6. programy v sérii Dětských dnů uprostřed Evropy, stejně jako další pořady. Slavnostní premiérou pohádkového muzikálu Městského divadla Brno „O statečném kováři“ odstartuje 7. června již jedenácté Léto na Biskupském dvoře s divadelními a koncertními představeními v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu – představení je možné navštěvovat až do konce srpna.

Cyklus pořadů Zábavy pod hradbami v centru Brna představí od 19. do 21. června jako každoročně mladé umělce z festivalu Mozartovy děti. Dopravní nostalgie – 20. a 21. června – připomene jízdním defilé a jízdami s cestujícími výročí 120 let provozu elektrických tramvají a 90 let provozu autobusů MHD v Brně. Závěrečný festivalový víkend navodí atmosféru letní sezony těsně před prázdninami mořskými rybami a dary moře pod hvězdárnou na brněnské Kraví hoře – 20. a 21. června se uskuteční Slavnosti moře Ocean48. A přímo z této gastronomické akce bude možné v sobotu 20. června večer sledovat nad hradem Špilberk závěrečné ohňostrojné Galafinále IGNIS BRUNENSIS s tóny Ludwiga van Beethovena.

Zábavní a kulturní akce spojené s festivalem zábavy pokračují i v dalším letním období. Už nyní jsou nejen divadelní fanoušci zváni například 27. června na celodenní oslavy 75 let od založení Městského divadla Brno v divadelní dvoraně s malým ohňostrojem na závěr. Nebo v září na tradiční slavnosti Špilberk žije! a také na Slavnosti piva F.O. Poupěte 25. a 26. září na brněnské Riviéře.

Kdy se akce koná

29. květen–21. červen 2020

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku