sportovní areál FK SK Bosonohy

FOTBAL, TO JE HRA!

  • Akce již proběhla

  • sportovní areál FK SK Bosonohy
    Hoštická 2a. Brno

…aneb FIFA, FK SK Bosonohy a další brněnské kluby jubilují
…aneb Fotbalový víkend v Bosonohách

V květnu letošního roku uplynulo 115 let od založení světové fotbalové federace FIFA a rovnou devadesátku má na svém kontě i několik brněnských fotbalových klubů. Všechna tato výročí si připomenou v Bosonohách, kde byl klub založen v roce 1929. Skutečnost, že fotbal je jen jeden a že dovede lidi spojovat, bude dokladovat bohatý dvoudenní program
v areálu FK SK Bosonohy, Hoštická ulice 2a.

V pátek 21. června se ve 14 hodin začíná turnajem dětí a mládeže, v 16 hodin bude poděkováno zasloužilým hráčům, trenérům a funkcionářům, kteří se o současný rozkvět bosonožské kopané zasloužili, a pak už přijde na řadu velké lákadlo prvního dne fotbalového víkendu v Bosonohách. Těšit se můžeme na hvězdy brněnské kopané, kterými bezesporu jsou Richard Dostálek, Pavel a Patrik Holomkovi, Petr Švancara, Jan Polák, Jan Maroši, Petr Křivánek, Patrik Siegl a další. Po čestném výkopu primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové a bosonožského rodáka Karla Kroupy, nejlepšího fotbalisty Brna všech dob, kteří nad akcí převzali záštitu, se tomuto výběru postaví současný výkvět bosonožské kopané. „A“ mužstvo Bosonoh skončilo v horní polovině tabulky krajského přeboru a podle slov doyena mužstva Daniela Břežného – hvězdám nic nedarují. Zajímavá proto bude i beseda, doufejme, že přátelská, po skončení utkání, kterou doprovodí muzika v podání kapely Piknik.
V sobotu 22. června se začíná již v 9 hodin opět turnajem dětí a mládeže, ve 13 hodin se představí „A“ mužstvo Bosonoh tentokráte proti chorvatským hostům z NK Sabunjar Privlaka a od 14, 30 hodin se proti sobě na trávníku poměří „staří páni“ obou mužstev.
Od 16 hodin bude jako součást Brněnského roku sportu následovat turnaj městských částí, nad kterým převzali patronát borci z mistrovské Zbrojovky roku 1978. Kromě Karla Kroupy to jsou Josef Hron, Josef Mazura, Jindřich Svoboda, Karel Jarůšek a Jan Kopenec, který je letos přesně o dvacet let mladší než jubilující fotbal v Bosonohách a v dalších městských částech. A nad kým že převzali mistři z před jednačtyřiceti let patronát?
Nad přípravkami přípravek (tedy „hráči“ do šesti let) z jubilujících brněnských jednot (jistě důstojná předehra před následujícím zápasem)! Od 17, 30 hodin vrcholí oslava soubojem výběru osobností Brna proti výběru osobností Bosonoh (a dalších městských částí). Zatímco Bosonohy by postavily jedenáctku jen ze tří rodin (Sojkovi, Holomkovi
a Bělohlávkovi), výběr Brna čítá dvacet solitérů. Zajímavé bude vidět běhat v trenkách radního pro sport Jaroslava Suchého, radního pro kulturu Marka Fišera, chlapce z České televize, Českého rozhlasu a dalších brněnských rádií, novináře, ale i mistry světa v kolové a cyklistice. Fotbal si zahrají a také všem zahrají a zazpívají Jří Helán (se svou kapelou) a Stano Slovák (i s dalšími z Městského divadla Brno). Třešničkou na fotbalovém dortu bude start některých mistrů z roku 1978 a Hana Bubníková ml. jako kondiční trenérka (takto působila na MS u hokejového národního týmu) a vicemistryně světa ve svých oborech Hana Bubníková a Iva Zajíčková jako vedoucí mužstva. Na hlavního trenéra osobností Brna kandidují hned tři fotbalové legendy:-).
Jubilantům a všem dalším návštěvníků fotbalového víkendu v Bosonohách pak od 19, 30 zahraje a zazpívá AlBand Jaroslava A. Kronka, na který naváže populární skupina Argema. Vstup je po oba dva dny volný, pouze sobotní večerní program je zpoplatněn. Více se dozvíte na www.fkskbosonohy.cz a na www.brnenskyroksportu.cz.

Více informací

Kdy se akce koná

22. červen 2019 - 09:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt