Botanická zahrada PřF MU

Den Země v botanické zahradě

  • 20. duben 2024

  • 09:00–15:00

  • Botanická zahrada PřF MU

Hry a kvízy na téma Zdraví rostlin budou připraveny v sobotu 20. dubna od 9.00 do 15.00 hodin v areálu botanické zahrady na Kotlářské.

Co rostlinám škodí a co prospívá? Znáte škůdce zahradních i pokojových rostlin? Umí se rostliny samy bránit? Poznáte, že má vaše rostlina hlad? Viděli jste někdy rostlinného vampíra? Může být fyzika užitečná v ochraně rostlin? Umíte na všechny tyto otázky odpovědět? Jestli ne, tak se přijďte pobavit i poučit do botanické zahrady.

Akce je určena pro děti i dospělé. Zdůrazňujeme, že akce je pro všechny, tedy jsou vítáni i dospělí bez dětí. Účastníci budou plnit zábavné úkoly ve sklenících i v zahradě, a nakonec získají milou odměnu.

Na organizaci Dne Země spolupracují dobrovolníci z Přírodovědecké fakulty MU z Botanické zahrady, Ústavu geologických věd, Ústavu experimentální biologie, Ústavu fyziky a technologií plazmatu, Ústavu botaniky a zoologie, Ústavu biochemie a Spolku přírodovědců PřF MU. Externími partnery jsou Ústřední a kontrolní ústav zemědělský a iniciativa propagující zalévání stromů Zalejme.cz.

Kdy se akce koná

20. duben 2024 - 09:00–15:00

Vstupné

Dospělí60 Kč
Děti (0-6 let)zdarma
Mládež (6-15 let)60 Kč

Více informací a kontakt

Botanická zahrada PřF MU

Vchod z ulice Veveří od tramvajové zastávky Konečného náměstí.

Událost na FB
hana.ondruskova@sci.muni.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku