Výstaviště Brno

Den bezpečnosti – Záchranáři dětem

  • Akce již proběhla

  • Výstaviště Brno

V sobotu 1. června se na brněnském výstavišti uskuteční akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem.

Zábava je připravena pro celou rodinu. Děti si vyzkouší třeba práci hasičů, policistů a zdravotníků. Hlavní část programu v podobě soutěží se uskuteční v pavilonu Z. Atraktivní bude také výstava historické vojenské techniky. Ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci uvidíte na venkovní volné ploše.

Policie ČR přiveze celou řadu techniky, kterou používá při svých zásazích. Děti si mohou zkusit běh na radar, otestují své znalosti dopravních značek. Městská policie Brno se bude věnovat zejména cyklistům. Na jejich stanovišti si zájemci vyzkouší jízdu zručnosti mezi překážkami. Kola budou zdarma k dispozici. Na stanovišti Jihomoravských profesionálních hasičů si malí soutěžící vyzkouší na maketě hasičský zásah. Dobrovolní hasiči z KSH ČMS nechají zájemce zkusit přepravit zraněného člověka nebo stát se na chvíli tím „nejhustějším“ hasičem, pro děti totiž bude připravena lehčí verze závodu TFA (ten pravý se bude odehrávat u pavilonů G). Svůj speciální program Mladý závodník vytvořilo brněnské Technické muzeum a část Stavaři v akci má na starosti Stavební fakulta VUT.

Stanoviště otevírají v 9 hodin, poslední soutěžní karty budou vydány v 16.30 hodin, dětský program v pavilonu Z končí v 17 hodin. Děti neodejdou s prázdnou! Pokud splní 8 ze 14 úkolů, mohou si dojít pro odměnu do takzvané Odměnárny.

V sobotu 1. června budou na výstavišti otevřeny také všechny expozice veletrhů PYROS a ISET v pavilonu F a expozice Ministerstva obrany a Armády ČR v pavilonu P. Vstup pro děti do 15 let je zdarma. Dospělí zaplatí za vstupenku 50 Kč. Více informací najdete na www.denbezpecnosti.cz.

Kdy se akce koná

1. červen 2019 - 09:00–17:00

Vstupné

Děti do 15 let zdarma, dospělí 50 Kč

Zdarma

Více informací a kontakt

Výstaviště Brno

Výstaviště Brno

Událost na FB
msvoboda@bvv.cz