Výstaviště Brno

Brno folklorní

  • 9. a 10. června 2018

  • #brnoslavirepubliku

  • Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1

Rozdíly a podobnosti v lidové hudbě nástupnických zemí monarchie.

Brno folklorní ukáže návštěvníkům festivalu během jediného víkendu na jednom pódiu rozdíly mezi lidovou hudbou, tancem a oděvem u desítky nástupnických států, které vznikly po rozpadu Rakouska-Uherska. V programu se představí, mimo souborů z Moravy, Čech a Slovenska, také účinkující z Rakouska, Maďarska, Chorvatska, Itálie, Ukrajiny, Slovinska, Bosny a Hercegoviny či Polska. Autorský tým, ve kterém jsou jména jako RNDr. Jiří Plocek, Zlata Potyková, Milan Zelinka nebo Józef Szigetvári, se pokusí divákům zvýraznit momenty, ve  kterých se navzájem prolínáme, ale i ty, ve kterých se odlišujeme.

Realizátorem projektu je Společnost pro lidové tradice, z. s., jejímž cílem je sdružovat dospělé, děti a mládež za účelem udržování lidových tradic a folkloru národností žijících v České republice, napomáhat udržování a šíření zájmu o lidové tradice a folklor v Jihomoravském kraji, ale i na celém území České republiky a v zahraničí.

 

#Brnoslavirepubliku

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

 

Léta jsme žili vedle sebe. Lidé z velké části Evropy. Aniž jsme si to uvědomovali, tak jsme navzájem ovlivňovali své životy a současně jsme se od sebe lišili. Před sto lety to přišlo, Rakousko-Uhersko se rozpadlo a v Evropě se objevilo deset samostatných států. V čem jsme odlišní a ve kterých momentech jsme si podobní v rovině toho "obyčejného života"? To je jedna z myšlenek, na kterou se pokusíme odpovědět v programu "Brno folklorní", v rámci oslav stého výročí vzniku samostatného Československa.

Milan Zelinka Společnost pro lidové tradice, z.s.

Kdy se akce koná

9. červen 2018
10. červen 2018

Více informací a kontakt

Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku