Poznejte Brno

POZNEJTE OKOLÍ BRNA BEZ AUTA

Objevte okolí Brna díky výletům bez auta. Krajinu, která obklopuje jihomoravskou metropoli, místa, která utváří industriální architektura, i taková, kde dávné bitvy měnily Evropu. Vyzkoušejte piva z malých pivovarů a ochutnejte skvělá vína.

Jednodenní výlety, které je ideální absolvovat tak, že z města vyrazíte vlakem a po výletě se zase vlakem vrátíte. Z nádraží pak můžete pokračovat na kole či pěšky. (Trváte-li na cestování autem, i to lze. U nádraží, odkud jsou výlety naplánovány, lze většinou zaparkovat.)

Dospělí s dětmi si mohou zahrát Korálky komorné Elišky, jednoduchou hledačku vedoucí z podhradí na pohádkový hrad Pernštejn. Krásu, co bere dech, najdete na výletě Krajinou Tišnovska. Vede kolem řeky Svratky a nabízí daleké výhledy, drahé kamení, památná městečka i hrad Pernštejn. V tišnovské krajině najdete také sedm malých pivovarů a může si zahrát hru Tišnovská pivní stezka.

Jaké to je, sjet stovky metrů do hlubin země a tam v horku a černém prachu těžit uhlí, přibližuje zábavný výlet Černá je nejlepší. Vede do syrového světa bývalé černouhelné pánve do Zastávky a Oslavan. Výlet má i speciální variantu na starých kolech s piknikovým košem. Koho zajímá Víno, chřest a rozmarné léto, zamíří do Dolních Kounic a Ivančic. Užijete si zde půvabnou maloměstskou atmosféru z počátku 20. století, k níž patří také koupání v řece.

A pak je tady Slavkovsko. Psala se zde historie Evropy, střetli se tady císařové a s nimi celé armády. Dnes už zde zažijete naštěstí pouze Ozvěny dávných bitev, ať už na mohyle Míru, nebo v zámku Slavkov. Přes pohnutou minulost je to úhledná krajina oblých kopců s vinohrady, krajina dalekých výhledů a přírodních tichých koutů, přívětivá k velkým i malým cyklistům.

Máte rádi kulturní a gastronomické akce? Vyberte si z našich tipů v kalendáři Nejlepší akce široko daleko.

Dejte o poznávání okolí Brna na kole, pěšky, autem vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem