COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Poznejte Brno

POZNEJTE ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ BRNO

Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé především svým kavárenským životem. Všechny tyto kratochvíle si můžete užít také o adventu, ale i mnohem víc! A to konkrétně na vánočních trzích, které jsou pro vás připraveny hned na čtyřech náměstích, z nichž každé nabízí originální tvář a program, který pokračuje i po svátcích.

Na centrálním náměstí Svobody se trhy plné hudby odehrávají před kulisou funkcionalistické fasády od architekta Bohuslava Fuchse či paláce Omega, který vás ohromí svou svítící fasádou měnící barvy. Gurmánské Vánoce na Dominikánském náměstí se před barokní Novou radnicí soustředí především na výtečnou gastronomii, převážně řemeslné trhy s dětským svítícím kolotočem na Zelném trhu obklopují monumentální kašnu Parnas od Johanna Bernharda Fischera z Erlachu. Rozlehlá plocha parku na Moravském náměstí zase nabízí prostor pro velká šapitó a vyhlídkové kolo.

Zábavu a trhy na dynamickém náměstí Svobody, gurmánském Dominikánském náměstí, romantickém Zelném trhu a na náměstí Moravském s vyhřívanými šapitó doplňuje program mnoha kulturních institucí. Město si také můžete projít s průvodcem, projet minibusem, prohlédnou z výšky z věže Staré radnice nebo uniknout před mumrajem na povrchu do brněnského podzemí. Vidět zde můžete největší betlém na Moravě, zabruslit si přímo na náměstí v centru města nebo ochutnat Turbomošt, který jinde na světě nemají. Brno je také městem, které dalo našim náměstím tradici vánočních stromů, a stál tady ten vůbec první u nás. Také proto byste tuto moravskou metropoli neměli při svých toulkách vynechat.

Dejte o adventním a vánočním Brně vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

Komentované procházky

Projděte si Brno s průvodcem