(ni)KAM V BRNĚ

Spousta srandy se zavřeným kinem aneb Proč už by se měl Art zase otevřít

Brněnskou kulturu ani koronavirus nezastavil!
Takhle jsme tu žili na jaře 2020:

23. dubna 2020

Málokteré kino v Brně umí zavírat tak dobře jako Kino Art. Prostě máme praxi. A to celých sto let, které kino nedávno oslavilo, a ze kterých reálně odehrálo možná tak polovinu. A jelikož už tu praxi máme, tak se snažíme kino držet při životě, i když nemůže hrát.

Nabízíme proto online projekce, a to hned na dvou platformách – Vašekino a Moje kino LIVE. Takže i když je Art zavřený, promítá dvakrát denně, což považujeme docela za úspěch. A do toho ještě děláme domácí online kvízy. Zkrátka, když nemůžete do kina, snaží se kino stále dostat za vámi.

To však nemění nic na tom, že budova kina zůstává zavřená. Dále na ní smutně svítí nápis Kino Art (na rozdíl od toho, když hrajeme, to svítí vesele) a uvnitř dost možná straší. Tedy aspoň, když tam není podlahář pracující na tom, aby se kavárna po otevření leskla jako zrcadlo. Nebo naši zaměstnanci, kteří se zabývají tím, aby byly na záchodech kliky, a dalšími zbytečnostmi. A někdy zbloudilá duše, která musí občas zapnout techniku. Protože to se vážně musí.

Přehrát video

Kino Art

Opět zavřeno

pusť si zvuk

Ze své perspektivy už si kino dokážeme užívat zavřené i otevřené. Dá se říct, že s Artem rozhodně není nuda, a s napětím očekáváme budoucí katastrofy. Zatím se chystáme otevřít kino i kavárnu, jak to jen bude možné. A připravujeme letní kino v zahradě Löw-Beer. Protože čerstvý vzduch si teď všichni asi dlužíme nejvíc.

Zatím si můžeme společně držet palce a přát hodně zdraví, včetně toho mentálního. A těšit se na shledání v lepších časech, snad stále na Zemi.

Ukažte kamarádům, jak to vypadá v zavřeném kině Art.