COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

POZNEJTE OKOLÍ BRNA

Víno, chřest, rozmarné léto

Předchozí Následující
  • Prvorepublikový šarm Dolních Kounic a Ivančic

  • Dávná vinařská a chřestová tradice

  • Koupání v řece a galerie soch v plenéru

Pěšky nebo na kole do míst, kde čas plyne pomaleji než voda v řece Jihlavě.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným,“ psal Vladislav Vančura. My říkáme, že výlet do kraje mezi Dolními Kounicemi a Ivančicemi patří k mimořádně šťastným. Výlet začíná na nádraží v Silůvkách (cyklovýlet) nebo Moravských Bránicích (pěší výlet), kam jezdí z Brna motorák (linka S41) a je tu možné u nádraží také zaparkovat auto.
Přímo v Moravských Bránicích najde návštěvník galerie místních vín. Výlet pokračuje přes Nové Bránice buď do Kounic (hrad a zámek) a zpět, nebo přímo kolem řeky k Ivančicím. Odtud vede cesta po pravém břehu romantické řeky Jihlavy a podchází pod vysokým železničním viaduktem (je tu i část mostu z roku 1897, který jako by z oka vypadl slavné Eiffelově věži). Skály nad řekou, atmosféra rozmarného léta na louce u řeky, kde se dá vykoupat jako za starých časů, nebo pole zeleného chřestu jako malá upomínka na dobu, kdy ivančický chřest byl známější vývozní artikl než plzeňské pivo, to jsou další lákadla.
Kdo se chce rozhlédnout, vystoupá k vyhlídce na Réně. Výlet končí na ivančickém náměstí. V místním Kulturním a informačním centru najdete mimo jiné expozice věnované ivančickým rodákům – Alfonsi Muchovi a Vladimíru Menšíkovi.
Z nádraží jede vlak zpět přes Moravské Bránice a Silůvky do Brna (linka S41).

Kdy vyrazit: od dubna do října

Vzdálenost: pěšky 9–16 km, na kole 22 km

Adresa a kontakt

Moravské Bránice

Dejte o vínu, chřestu a rozmarném létu vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku